Policie ČR si došla pro distributory Pervitinu. Na Palackého ulici vzbudila akce zásahovky rozruch…

PARDUBICE – Včera 10. července 2018 došlo k realizaci, při které byli nezávisle na sobě zadrženi dva muži podezřelí z výroby a distribuce omamných a psychotropních látek – pervitinu. 

Na základě předchozího souhlasu zadrželi prvního podezřelého krátce před polednem. Následovaly domovní prohlídky, při nichž kriminalisté zajistili takzvaný výnos z trestné činnosti (finanční hotovost pravděpodobně získanou z prodeje) i věci, které byly k výrobě metamfetaminu užívány. Čtyřiašedesátiletý muž skončil v cele a čelí obvinění ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v 1. a 2. odstavci s trestní sazbou v rozmezí 2 – 10 let vězení.

Reklama
Reklama

Druhý případ okolo 14. hodiny odpoledne vzbudil rozruch v ulici Palackého v Pardubicích. Kriminalisté již delší dobu měli ve svém „hledáčku“ i 39letého muže podezřelého z páchání totožné trestné činnosti. Vytipovali místo jeho pohybu a jelikož nastala důvodná obava, že se snaží zákonu vyhnout a na svou obranu u sebe nosí zbraň, „počkali“ na něj i s královéhradeckou zásahovou jednotkou. K samotnému úkonu došlo skutečně v denní době na ulici, což kolemjdoucí zajisté nečekali. Jelikož byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen, byl obviněn až podle 3. odstavce, čímž mu hrozí osmi až dvanáctileté odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram