Policie ČR prosí občany o pomoc při pátrání…

PARDUBICKÝ KRAJ, VYSOČINA – Pátrání má dobrý konec! Včera večer policisté z Telče našli v Krahulčí na Vysočině pohřešovaného muže. Ten je živ a zdráv. Policistům sdělil, že zabloudil, došly mu pohonné hmoty a u sebe nemá žádné peníze. 


Policisté žádají o pomoc občany. Včera v podvečer oznámila rodina z Holicka, že beze stopy zmizel, cestou ze Žďáru n. Sázavou, jejich 65letý příbuzný. Ten cestoval červenou Škodou Fábií registrační značky 3H2 6971.

Muž trvale žijící v Horní Rovni na Holicku v okrese Pardubice jel v pondělí 5. března 2019 se svým 40letým příbuzným koupit vozidlo do autobazaru v obci Mělkovice u Žďáru nad Sázavou. Zde měl starší z mužů – pohřešovaný, mladšího vysadit a vydat se zpět domů. Tam bohužel do současné doby nedojel.

Policisté po muži intenzivně pátrají, prověřovali zdravotnická zařízení, evidence dopravních nehod i možné trasy návratu pohřešovaného domů, nicméně do současné doby se jim nepodařilo muže ani vozidlo nalézt. Proto bychom rádi požádali veřejnost o pomoc. Neviděli jste někde TOHOTO muže nebo červenou Fabii? Pokud byste měli jakékoliv informace k pohřešovanému nebo jeho vozidlu, neprodleně informujte policisty na lince 158. Pokud je odkaz neaktivní, pohřešovaný byl nalezen.

Je možné, že muž mohl zastavit například na benzinové čerpací stanice a ptát se na cestu. A to jak v rámci Pardubického kraje, tak na Vysočině. Není samozřejmě vyloučené, že se může pohybovat i v jiné části republiky. U sebe neměl mobilní telefon ani žádnou hotovost. Za jakékoliv informace budeme moc rádi.

H.O.
pohřešovaný muž
Datum narození 6/2/1953
Pátrání vyhlášeno 3/4/2019
Bydliště – okres PARDUBICE
Nebezpečný NE
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška 170 až 180 cm
Zdánlivé stáří 65 až 70 let
Popis osoby

  • POSTAVA střední
  • TVAR VLASŮ rovné
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Databáze obsahuje údaje o pohřešovaných a hledaných osobách, po kterých Policie České republiky vyhlásila pátrání.
Policie České republiky rozhodně nedoporučuje provádět opatření ze strany veřejnosti, které by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody zveřejněných osob i s ohledem na vlastní bezpečnost. Policie žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovaným nebo hledaným osobám sdělili na linku 158, případně nejbližší služebně Policie České republiky, nebo zaslali e-mail na adresu operačního odboru Policejního prezídia Policie České republiky pp.oo.operacni@pcr.cz.
Všechny dotazy jsou zaznamenávány. Policie České republiky si vyhrazuje právo nezařadit do systému osobu, pokud to je nutné pro plnění jejich úkolů podle zákona.
Toto zpracování osobních údajů je realizováno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky v platném znění a bylo nahlášeno na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Zdroj a foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram