Policie ČR objasnila vloupání do garáží v sedmi krajích. Teď hledá majitele ukradených věcí…

KRAJ – Případ vloupání do garáží v sedmi krajích objasnili hradečtí kriminalisté. Obviněný skončil ve vazbě. 

Policejní vyšetřovatel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončil v těchto dnech vyšetřování jednoho z nejrozsáhlejších případů majetkového charakteru za poledních několik let. Jedná se o vloupání do garáží v osmi krajích v rámci České republiky, o kterém jsme Vás od počátku informovali. Vyšetřování skončilo návrhem na podání obžaloby k rukám státní zástupkyně, která jej akceptovala. Obviněné dvojici je kladeno za vinu, že se od roku 2014 do zadržení v roce 2018 dopustila téměř 130 případů vloupání do řadových garáží a způsobila tak celkovou škodu vyčíslenou na více jak 3,2 miliony korun.

Reklama
Reklama

Vyšetřování tohoto rozsáhlého případu probíhalo přes sedm měsíců (od února 2018 do září 2018) a spisový materiál čítá několik svazků, neboť vyšetřovací spis má cca 5,5 tisíce stran.  Policisté v rámci trestního řízení zajistili stovky věcí, z nichž dvě třetiny vrátili jejich majitelům. O případném osudu zbylých zajištěných věcí bude rozhodovat již soud.

Obviněnému muži, který je stíhán vazebně a také obviněné ženě hrozí za krádeže a porušování domovní svobody v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 8 let.


Od února 2018 probíhalo vyšetřování rozsáhlého případu vloupání do garáží napříč celkem osmi kraji v rámci České republiky. Případ vyšetřuje SKPV KŘP Khk jako zločin krádež a poškození cizí věci, spáchaných ve spolupachatelství. Toto jednání je kladeno za vinu dvojici obviněného páru, z nichž muž je stíhán vazebně, žena na svobodě.

V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že dvojice má mít na svědomí další množství nových případů. Původně byli obviněni z vloupání do celkem 86 garáží s celkovým počtem 99 poškozených osob. Policisté v další fázi vyšetřování ale zjistili, že obvinění mají zřejmě na svědomí dalších 42 případů vloupání do garáží u celkem 49 poškozených. Nově se jejich teritorium rozrostlo o Jihomoravský kraj, který navštívili ve dvou případech.

Celkem tak mají mít na svědomí téměř 130 případů vloupání do řadových garáží. Odcizením věcí z garáží měli dohromady způsobit celkovou škodu, vyčíslenou na více jak 3,2 miliony korun. Další škodu ve výši více jak 70 tisíc korun měli způsobit poškozením. Nutno dodat, že většina z těchto poškozených, se policistům ozvala na základě průběžné medializace případu a zveřejněných výzev, které se vztahovaly k zajištěným věcem, za což médiím DĚKUJEME!

Policisté v rámci trestního řízení zajistili cca stovky různých věcí. Do současné doby tak byla část věcí vrácena celkem šedesáti poškozeným.
Vzhledem k rozsáhlému počtu skutků byla k zajištěným stopám, způsobeným škodám atd. zadána řada odborných vyjádření, znaleckých posudků a analytických vyhodnocení. Vyšetřování tohoto případu i nadále pokračuje.

PCR loupeze garazi 0410201802
« 1 z 6 »

Více v článku „Hledáme majitele zajištěných věcí“

V rámci medializace tohoto případu a díky jeho zveřejnění se na policisty obrátily desítky poškozených osob, které v některých předmětem své odcizené věci poznaly. V současné době tak policisté vyřizují jejich navrácení. Přesto stále další věci čekají na své majitele!

Hledáme tak například majitele Motocyklu ČZ 125, veterán černé barvy, majitele nafukovacího raftu modrobílé barvy zn. Zodiac Zoomnebo přepravního dětského kočárku zn. Croozer.

Zdro a foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram