Po krádeži se chtěl strkat se strážníky…

Pardubice – Po krádeži se chtěl strkat se strážníky
Nejen krást, ale i poprat se zkusil 39letý muž, kterého ostraha obchodního domu zadržela po krádeži uzenin. Muž z příjezdu strážníků neměl radost z několika důvodů. Dechová zkouška u něj prokázala 2,51 promile alkoholu v dechu, ale hlídka také zjistila, že muž má již záznam v rejstříku trestů a z jeho přestupku se tak stal trestný čin. Podezřelému se nechtělo příliš spolupracovat, naopak se mu chtělo z místa činu odejít a jednoho strážníka přitom odstrčil z cesty. Následovalo použití donucovacích prostředků zakončené přiložením pout a převozem vzpurného zloděje na záchytnou stanici. Odtud si jej již vyzvednou policisté.  

Na zloděje upozornil signálem v tísni

Reklama

Tlačítko Signál v tísni je služba, kterou městská policie poskytuje nemohoucím či nemocným lidem. Dá se tak přivolat pomoc například při náhlé zdravotní komplikaci. V noci na čtvrtek ale Signál v tísni upozornil i na zloděje. Jeden z jeho uživatelů totiž v noci zpozoroval, že v garáži jeho domu se svítí a šel se přesvědčit. Na místě našel přeštípnutý visací zámek a pochopil, že jde nejspíš o vloupání. Pomocí tísňového tlačítka na místo obratem přivolal hlídku strážníků, která spolu s policisty prověřila garáž i její okolí a vloupání potvrdila. Neznámý zloděj se dostal do garáže i do osobního vozidla uvnitř. To prohledal a vybrakoval obsah autolékárničky. Případ nadále vyšetřuje policie a ukázalo se, že tlačítko zdravotní nouze se může hodit i v případě zločinu.

Pivo nadělalo mladíkům problémy

Slibně se rozvíjející mejdan mladých mužů přerušili strážníci na Palackého třídě. Hlídka si všimla jednak toho, že zde v rozporu s vyhláškou konzumují alkohol a také jejich nápadně nízkého věku. Chlapci ve věku 17, 16 a dvakrát 15 let se zásobili pivem a u třech z nich byla i dechová zkouška pozitivní. Tito mladíci byli předáni zákonným zástupcům a pochopitelně bude vyrozuměn i příslušný sociální odbor.


Žena nekřičela o pomoc…

Reklama

Rušení nočního klidu v Pardubicích dnes v noci: řev, štěkající pes, hudba a ženský křik. K poslednímu případu můžeme říci, že obava o to, že dámě někdo ubližuje, se ukázala jako lichá. O ohrožení života se opravdu nejednalo. Hlídka páru popřála šťastné pokračování v přerušené činnosti, jen doporučila ztišení projevu.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •  
Reklama