Plameny zcela zničily střechu hospodářského stavení…

Svitavsko – K požáru rodinného domu s obestavěným dvorkem hospodářskou částí, tedy k menšímu hospodářskému stavení do Poličky, vyjížděli hasiči 28. prosince v 5.25 hodin. Na místě zasahovalo celkem 8 jednotek požární ochrany a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.  Při příjezdu první jednotky na místo byla již střecha v plamenech. Zřízeno bylo hned několik čerpacích stanovišť. U objektu byla plechová střecha a na půdě uskladněno seno. Při zásahu se začaly propadat stropy u hospodářské části objektu, a tak hasiči nemohli zasahovat zevnitř. Hasiči tak museli vytvořit otvory do střechy a postupně začít vyskladňovat seno a další materiál. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 9.15 hodin. Nasazeno bylo celkem šest proudů k likvidaci požáru. K hašení hasiči využili i zařízení Cobra*).

HZS Pozar Policka 2812201803
« 1 z 4 »

K odvětrání zakouřených prostor byla nasazena přetlaková ventilace. Při požáru nebyl nikdo zraněn. V době vzniku požáru bylo uvnitř domu celkem 7 osob, z toho 4 děti. Objekt byl po rekonstrukci. Časně ráno uslyšeli obyvatelé domu praskání ve zdech. Všichni včas dům opustili.

Reklama

Na místo se dostavila vyšetřovatelka hasičů, která zjišťovala příčinu vzniku požáru. Požárem byla poškozena většina objektu. Podařilo se zachránit část obytného domu, což je asi čtvrtina z celého objektu.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun.

Příčinou vzniku požáru byl s největší pravděpodobností zazděný trám v komíně.


*) Zařízení Cobra je schopné pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Pro toto zařízení není problém proříznout betonovou skruž, silnostěnný plech nebo dřevěnou desku. Zařízení lze využít při hašení požárů bytů, kde proud vody prořízne do místnosti otvor o poloměru cca 2 mm a tímto otvorem se do místnosti vpraví voda roztříštěná na miniaturní kapičky, které s minimální spotřebou vody požár uhasí.

Reklama

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy 

  •  
  •  
Reklama