Patrik Poulíček podepsal nový dvouletý kontrakt…

Pardubice – Dynamo pokračuje v uvážlivém budování kádru pro příští sezony s tím, že jeho jádro chce stavět na svých odchovancích. Jedním z nich je obětavý útočník Patrik Poulíček, který v nejvyšší soutěži nastoupil ke 150 utkáním. Čtyřiadvacetiletý forvard v pátek podepsal novou smlouvu s platností do 30. dubna 2020.

„Jsem rád, že Patrik v letošní sezoně naplňuje očekávání, která jsme do něj vkládali. Svými výkony si řekl o stabilní post v naší sestavě. Jeho přínos je markantní hlavně v oslabeních, v nichž patří k nejlepším hráčům. Jsem rád, že se do nejvyšší soutěže prosazuje další z našich odchovanců. Patrik je hráčem ročníku 1993 a je pro nás velikým příslibem do budoucna. Doufám, že jeho působení u nás bude pokračovat nejméně po dobu dnes uzavřeného kontraktu,“ řekl předseda představenstva a generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Reklama

Patrik Poulíček byl před čtyřmi lety kapitánem pardubických juniorů, postupně se vypracoval v nepostradatelné členy A týmu Dynama. „Patrik upřednostňoval u nás zůstat, i my jsme stáli o jeho služby. Chceme jít cestou našich odchovanců, Patrik je jedním z nich, i proto jsem rád, že další z Pardubáků bude nadále oblékat dres Dynama. Rád bych ještě ocenil kromě výkonů na ledě také jeho a agentovo korektní jednání o podmínkách nové smlouvy,“ doplnil šéf klubu.

Vítěz prosincového Radegast indexu neskrýval potěšení po stvrzení nového kontraktu. „Mám velikou radost, že jsem zřejmě splnil očekávání a že po loňském podpisu roční smlouvy do mě Dynamo vkládá větší důvěru. Jsem rád, že mohu pokračovat doma, nechci se někam hnát a létat po světě. Domácí prostředí pro mě znamená opravdu hodně: mám tady rodinné i hokejové zázemí. Pro mě bylo prioritou zůstat v Pardubicích,“ řekl Patrik Poulíček.

„My kluci, kteří jsme tu vyrostli, chceme využít příležitosti, kterou nám klub dává, že na nás chce stavět v dalších sezonách. Doufám, že cesta, kterou vedení nastavuje, bude úspěšná. Věřím, že i můj podpis ukáže dalším Pardubákům, že se na ně chce tady vsázet a že dostanou příležitost. Podle mě to je správná cesta, aby zde vyrůstali kluci, kteří se chtějí prát o své místo v mateřském klubu, k němuž něco cítí,“ pokračoval.

Patrik Poulíček si považuje i letošního umístění, Dynamo drží postavení pro postup do vyřazovacích bojů. „K radosti všech se nám letos zatím daří. Po dvou až tříleté etapě špatných výsledků se dostáváme do lepších pozic v tabulce. Předvádíme lepší výkony na ledě, to dělá radost nám všem: hráčům, členům realizačního týmu, vedení klubu a věřím i fanouškům. Naši příznivci jistě vidí, že se tu pracuje a že všem nám záleží na tom, aby se Dynamo dostalo tam, kam patří. Že chceme opět dosahovat na stále ještě nedávné úspěchy. Každý se snažíme, uvědomujeme si zároveň, že to nebude hned, že se ze čtrnáctého místa dostaneme úplně nahoru. Ani tu nejsou takové finanční možnosti, aby se nalily velké peníze do přebudování týmu formou nákupu hvězd. Doufám, že o to větší radost budeme mít všichni, až se dostaneme tam, kam chceme i proto, že se to dělalo výchovnou cestou skrze tvrdou práci. Pak bude tým stabilnější a bude mít i silnější charakter,“ doplnil pracovitý forvard, který odehrál v oslabeních téměř 118 minut.

Patrik Poulíček

  • Post: útočník

  • Datum narození: 10. června 1993

  • Výška: 183 cm

  • Hmotnost: 82 kg

  • Držení hole: levé

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram