Parní víkend…

Pardubice – O tomto víkendu vás zve muzeum, které se nachází na nádraží Pardubice-Rosice nad Labem, na dvanáctý ročník akce Parní víkend. Pro malé i velké zde bude k vidění mnoho strojů a zařízení nejen na páru.

Po oba dva dny bude otevřeno v čase 9:30 – 17:00. V sobotu od zhruba 10h bude probíhat postupné zatápění kotlů, startování stabiláků, instalace techniky; zatímco v neděli od zhruba 15. hodiny začnou kotle postupně chladnout. Tahákem nejen pro děti bude parková železnice, na které se rozjede hned několik souprav. Výstavu kolejových vozidel doplnění dvě soukromé lokomotivy T211.1627 a T203.0531.

Reklama

V zadní části areálu na vás čeká také malá výstavka historických zemědělských strojů. Premiéru bude mít expozice údržby tratí v historickém voze Zm. Zároveň si můžete prohlédnout výstavu „100 let moderní české železnice“ v motorovém voze M131.1116, který se nachází na pomníku vedle budovy Musea.

Na sobotní večer je připravena menší hudební produkce ve stylu country. V sobotu i neděli také vyrazí na trať historický motoráček „Hurvínek“, který pojede v trase Pardubice – Rosice – Chrudim – Slatiňany a zpět. Z Pardubic do Rosic odjíždí v 9:40 a 15:15, z Rosic do Slatiňan v 10:20 a 14:15. Podrobnější jízdní řády a další informace najdete na www.motoracek.cz.

Ve Slatiňanech v době pobytu vlaku bude možnost si prohlédnout zdejší malou expozici spolku. Drobné občerstvení a prodej suvenýrů od pohlednic po pohádky zajištěn. Tak neváhejte a přijďte se podívat.

Zdroj a foto: Pardubický spolek historie železniční dopravy

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram