Parní víkend v Rosicích…

Pardubice – O tomto víkendu vás zve muzeum nacházející se na nádraží Pardubice-Rosice nad Labem, na třináctý ročník Parního víkendu.

Pro malé i velké zde bude k vidění mnoho strojů a zařízení nejen na páru. Po oba dva dny bude otevřeno v čase 9:45 – 17:00. V sobotu od zhruba 10h bude probíhat postupné zatápění kotlů, startování stabilních motorů, instalace techniky; zatímco v neděli od zhruba 15. hodiny začnou kotle postupně chladnout.

Reklama

Tahákem nejen pro děti bude parková železnice, na které se rozjede hned několik souprav. Výstavu kolejových vozidel doplní několik lokomotiv – např. T334.1008 nebo „čmelák“ T669.. V části areálu na vás čeká také malá výstavka historických zemědělských strojů, nebo parní válec. Zpřístupněna bude i expozice údržby tratí v historickém nákladním voze z konce 19.století..

V sobotu podvečer vystoupí kapela Bluegrass revival, začátek je v 17 hodin. Po oba dva dny vyrazí na trať historický motoráček „Hurvínek“, který pojede v trase Pardubice – Rosice – Chrudim – Slatiňany a zpět. Z Pardubic do Rosic odjíždí v 9:45 a 11:45, z Rosic do Slatiňan v 10:10 a 13:30.

Podrobnější informace a jízdní řády najdete na www.motoracek.cz.

Ve Slatiňanech v době pobytu vlaku bude možnost si prohlédnout zdejší malou expozici spolku. Drobné občerstvení a prodej suvenýrů od pohlednic po pohádky zajištěn. Tak neváhejte a přijďte se podívat.

Reklama

Zdroj a foto: Pardubický spolek historie železniční dopravy

  •  
  •  
Reklama