Parkovací anarchie na hokeji nezůstane bez následků…

Pardubice – Celkem 21 výzev pro nepřítomné řidiče za 29 minut vypsali při úterním hokejovém utkání pardubičtí strážníci. Vysloužili si je ti, kteří svá auta zaparkovali na zatravněnou plochu po bývalé sportovní hale, která je součástí Tyršových sadů.

Od bezohledného najíždění do prostoru parku neodradilo řidiče ani jasné ohraničení velkými kameny. Ty lze jen těžko přehlédnout a rozhodně je nelze žádným způsobem vykládat jako označení plochy určené k parkování. Strážníci stihli vypsat pouze jednadvacet výzev, ačkoliv vozidel na plochu najelo odhadem kolem padesáti.

„Řidiče, kteří za stěračem lísteček nenašli, nebo jej po příchodu k autu zahodili, ale chceme upozornit na jednu věc. Na každého se dostane. Strážníci všechna vozidla zaparkovaná na ploše Tyršových sadů zadokumentovali také videozáznamem. Ten spolu s vypsanými výzvami poputuje ke správnímu orgánu. Odpovědnost za vozidlo spadá buď přímo na řidiče, nebo na jeho registrovaného provozovatele. Většina parkujících vozidel navíc nebyli „přespolní“ řidiči, ale majitelé značek z Pardubického kraje,“ upozorňuje Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice. Plocha u Tyršových sadů v žádném případě není určena jako parkoviště. Jedná se o veřejnou zeleň, kde parkování zakazuje vyhláška města. Navíc se pod povrchem trávníku nachází zavlažovací zařízení, kterému sice nevadí pohyb lidí, ale rozhodně už není konstruováno na zatížení několika set kilogramů od pohybujících se vozidel.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram