Pardubický zámecký parkán oživí kapela Prodavač…

Pražská alternativní kapela Prodavač osvěží program parkánu Zámku Pardubice. Tento pátek 14. července v 19 hodin přivezou jak nové singly, tak oblíbené hity z alba Malý ráje.

Prodavač mají v Pardubicích stálou fanouškovskou základnu. Posluchače oslovují osobitým hudebním stylem a zejména originálními českými texty, které hrají na strunu zejména generaci současných třicátníků. Není tedy divu, že se do Pardubic nevypraví poprvé. Několik koncertů si už zahráli v místním Klubu 29. Na zámku se mohou návštěvníci těšit na zážitek z dobré muziky v příjemném prostředí.

Reklama
Reklama

Prodavač

Svébytný úkaz domácí hudební scény kapela Prodavač (tehdy ještě Shop Assistant) vznikla v roce 2003 jako „pocta mým hudebním hrdinům z osmdesátých let.“ To o ní říká Pavel Kabelík aka Šampón. První a zároveň i poslední nahrávkou pod hlavičkou Shop Assistant bylo EP Cheap Sex, které vyšlo na labelu Neonarcist (Karaoke Tundra, Travolta). Shop Assistant se odebral na předčasný odpočinek a Šampón spolu s Martinem Hůlou aka Bourkem založil Sporto, ze kterého se po albu More (Starcastic, 2009) stala tuzemská elektropopová senzace. Po konci Sporta Šampón oživil projekt Shop Assistant, teď již ale – díky českým textům – jako Prodavače.

Energii a náboj koncertů se pak Prodavač rozhodl přenést i na své první album. V listopadu 2013 ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka skupina během dvou dnů nahrála osm skladeb, které odeslala na produkci a mastering Tomášovi Karáskovi (Gargle & Expel). Výsledkem je debutové album s názvem Malý ráje (2014, Starcastic Records), které skupina definovala jako nekoncepční album, na kterém ale funguje vnitřní provázanost. Zvuk debutu je oproti Duchům rozmanitější a skupina ještě důkladněji prozkoumává hranici mezi popem, elektro a postpunkem, přičemž popis frustrace a deziluze nahradilo hledání nových možností.

Zdroj a foto: Východočeské Muzeum Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram