Pardubický kraj se připojuje k Evropskému týdnu očkování…

Pardubice – Od 24. dubna do 30. dubna 2019 se koná letošní Evropský týden očkování. K celosvětové osvětové kampani se připojuje rovněž Pardubický kraj.

Zvýšit obecné povědomí o významu očkování pro zdraví a životní pohodu celé populace. To je hlavní cíl Evropského týdne očkování, který se v letošním roce uskuteční od 24. do 30. dubna. K osvětové akci se připojuje také Pardubický kraj. Evropský týden očkování se každoročně koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO).

Infekční nemoci byly ještě na počátku 20. století příčinou více než poloviny lidských úmrtí. Očkování pomáhá infekčním nemocem předcházet. Je to jednoznačně nejefektivnější prostředek, který zabrání vzniku infekčních onemocnění v populaci Je napodobením přirozené infekce, kdy dochází k tvorbě ochranných protilátek. V České republice má očkování dlouholetou tradici. Očkuje se pouze vakcínami registrovanými v Česku, jejichž bezpečnost je zaručována způsobem výroby a prokázána řadou studií.

Důležitost očkování se potvrzuje v současné době při pohledu na nárůst výskytu spalniček. Jen v Pardubickém kraji bylo v letošním roce do poloviny dubna nahlášeno 55 případů. Spalničky patří mezi nejvíce nakažlivá infekční onemocnění. V populaci se rychle šíří, pokud není dostatečná proočkovanost (minimálně 95 %). Očkování je jediným preventivním opatřením.

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram