Pardubický kraj reaguje na aktuální potřeby zdravotnických zařízení…

Kraj – Na svém posledním červencovém zasedání rozhodli krajští radní o uvolnění finanční prostředků pro Svitavskou nemocnici. Jedná se o peníze určená na přebudování zastaralých rozvodů ústředního topení, vody, kanalizace a připojených instalačních prvků v objektu rehabilitačního oddělení.

„Navrhované úpravy zlepší stav celého podlaží tak, aby odpovídal novodobým požadavkům, které jsou kladeny na moderní rehabilitačního pracoviště,“ sdělil Ladislav Valtr, radní odpovědný za zdravotnictví. Stavební změny se dotknou čtyřpodlažního objektu H v areálu Nemocnice Svitavy. Nejvíce změn bude v prvním podlaží, kde se nachází rehabilitační oddělení. „Pardubický kraj se v rámci možností snaží reagovat na potřeby všech svých zdravotnických zařízení, investuje tak po celém území regionu,“ dodal Ladislav Valtr

Drobné úpravy se dotknou i druhého podlaží, kde jsou nově zřizovány toalety a vybavovány stávající šatny. Součástí rekonstrukce je i zdravotnická technologie. Jedná se o přístroj za 6,5 milionů korun, který financuje nemocnice. „Předpokládané náklady Pardubického kraje na rekonstrukci jsou 20,5 milionů korun, přičemž celá stavba by měla být dokončena v letošním roce.“ sdělil Roman Línek, náměstek hejtmana odpovědný za investice.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram