Pardubický kraj láká turisty ze Slovenska…

Pardubice/Bratislava – Turistické atraktivity a možnosti trávení dovolené v Pardubickém kraji prezentuje Destinační společnost Východní Čechy v závěru tohoto týdne v Bratislavě. Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF Slovakiatour se koná na bratislavském výstavišti Incheba Expo a stánek Východních Čech je umístěn v expozici České republiky.

„Prezentovat v Bratislavě je pro náš kraj velice důležité. Počet slovenských turistů, kteří přijíždějí do Pardubického kraje, se stále zvyšuje a jsou dokonce na první příčce v počtu přenocování v mezinárodním srovnání. Proto využíváme této příležitosti upozorňovat na nové možnosti trávení dovolené v našem kraji,“ řekl René Živný, radní Pardubického kraje pro cestovní ruch a sport.

Reklama
Pardubický kraj láká turisty ze Slovenska
« 1 z 2 »

První den veletrhu uspořádala Destinační společnost Východní Čechy společně s Královéhradeckým krajem tiskovou konferenci na téma aktivní turistika a novinky v roce 2019 ve Východních Čechách. Novináři si odnesli informace o široké nabídce zimních aktivit v Pardubickém kraji, oblíbené tradiční soutěži Cyklopecky, kde letos nově soutěžící naleznou trasy nejen z Pardubického kraje, ale i z kraje Královéhradeckého. Další prezentovanou novinkou byl turistický produkt Po stopách koňských kopyt ve Východních Čechách, který je intenzivně připravován pro letní sezónu. Pardubický kraj je známý jako ráj koní a jejich milovníků, kteří se mohou těšit na tipy na výlety a akce spojené koňskou tématikou.

Návštěvníci veletrhu se zajímají především o cykloturistiku a turistiku, dotazují se i na možnosti ubytování v našem regionu. Slováci k nám jezdí často za poznáním, a proto sklízí velký úspěch čerstvě vydaná mapa hradů a zámků Východních Čech.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama