Pardubický advent v novém formátu se líbil…

Pardubice mají za sebou první vánoční trhy v novém kabátu. Po vzoru jiných měst ožilo Pernštýnské náměstí i přes deštivé počasí milou vánoční atmosférou na celých 23 dnů. Radnice ohlasy na trhy aktuálně vyhodnocuje a v brzké době předá pořadatelům pro letošní rok některá doporučení.

„Návštěvníci podle ohlasů ocenili jednotný charakter celých trhů podobou stánků počínaje a osvětlením i informačním systémem konče. Pořadatel po zkušenostech z jiných měst obohatil klasický stánkový prodej o zajímavý kulturní program, což lidé hodnotili rovněž kladně. Pořadatelům komplikovalo adventní trhy nepříznivé prosincové počasí a déšť měl negativní vliv na návštěvnost hned několik dnů. Celkově ale byla vánoční atmosféra v Pardubicích výrazně lepší. I když je třeba na řadě aspektů zapracovat, změnu pořadatele hodnotím jednoznačně jako správný krok, budeme uvažovat také o rozšíření vánočního osvětlení města,“ zhodnotil premiéru nového adventu náměstek Jakub Rychtecký, který měl v uplynulém volebním období podobu adventních trhů ve své gesci.

Pardubické vánoční trhy 2018
« 1 z 3 »

Adventní trhy zaujaly vánočním kinem, které promítalo filmy pro několik generací – od pohádek po rodinné filmy. Děti lákala pošta, zvonička či projížďka vláčkem. „Vyhodnocujeme plusy i mínusy premiérového ročníku. Převládá spokojenost, ale samozřejmě vzhledem k tomu, že šlo o první ročník – a pro pořadatele o trhy v novém městě – je třeba ujasnit si body, které bychom rádi zlepšili. Už nyní víme, že kino, koncerty, taneční a divadelní představení chceme zachovat. Naopak zapracovat je třeba na skladbě sortimentu ve stáncích, kde by mělo být více vánočního zboží místo gastronomických specialit. Naše smlouva s pořadatelem na toto pamatuje, proto budeme chtít zjednat nápravu,“ dodal náměstek pro kulturu Jan Mazuch.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: Tomáš Kubelka

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram