Otevření lázeňské sezóny v Lázních Bohdaneč…

Lázeňská sezóna: otevíráme už po stodvacáté! Letos s moderátorem Pavlem Cejnarem a kapelami Inflagranti, Burma Jones a Sto zvířat. Léčebné lázně Bohdaneč zahájí sezónu v sobotu 20. května celodenním svátečním zábavním programem.

Jubilejní výročí považujeme za významné a tomu odpovídá také slavnostní program,“ říká Bohdana Opočenská, výkonná ředitelka lázní. Zahrají tu známé kapely, návštěvníci mohou soutěžit o relaxační pobyt pro dva, lázeňský park bude plný nejrůznějších atrakcí pro děti i dospělé.

Slavnostní zahájení sezóny startuje v deset hodin v lázeňském parku blokem koncertů Regioband a Stanley Band. Ve třináct hodin před radnicí představitelé lázní a města společně otevřou sezónu a spustí městské fontány, poté tu se svými francouzskými šansony první poloviny 20. století vystoupí Chanson Trio CouCou.

Další program bude pokračovat v lázeňském parku. Celým odpolednem návštěvníky provede Pavel Cejnar, který hned v úvodu vyhlásí soutěž o wellness pobyt pro dva ve spřátelených Lázních Teplice nad Bečvou. V průběhu odpoledne pak uvede kapely Inflagranti, Burma Jones a Sto zvířat. Losování vítěze o lázeňský pobyt proběhne o půl páté. Pro návštěvníky je připravena historická prohlídka lázní s průvodkyní, ukázky léčebných procedur v Medical Wellness Clinic či projížďka v kočáře taženém koňmi. Hry pro děti přichystal Sbor dobrovolných hasičů Lázně Bohdaneč, Junák – svaz skautů a skautek Lázně Bohdaneč a Lesy ČR. Děti si budou moci užít také malování na obličej, výtvarnou dílnu, soutěže, Králičí hop se skoky králíků přes překážky a skákací hrad. Základní a praktická škola Svítání vystoupí se svým bubenickým představením. Celodenní program uzavře společenský večer v sále Léčebných lázní s evergreeny v podání L. Smitkové.

Vstup na akce na náměstí a v lázeňském parku je zdarma, srdečně všechny zveme,“ uzavírá Bohdana Opočenská.

O lázních
Léčebné lázně Bohdaneč se specializují se na léčbu pohybového aparátu – revmatologických onemocnění, artrózy, Bechtěrevovy nemoci, totálních endoprotéz a poúrazovou rehabilitaci. Dlouhodobě dosahují výborných léčebných výsledků, zejména v rámci specializace na časnou pooperační rehabilitaci. Díky ní se u pacientů rychleji zlepšuje zdravotní kondice – klienti si osvojí správné pohybové návyky, cviky, dietní stravování a rychleji se tak vrací k běžným činnostem. Při léčbě pohybového aparátu Léčebné lázně Bohdaneč využívají unikátního způsobu aplikace slatiny v zábalových vanách, která šetrně působí pouze na postiženou část těla. Uvedenou aplikací se účinek násobí a zároveň tolik nezatěžuje kardiovaskulární systém pacienta.

Zdroj a foto: Léčebné lázně Bohdaneč