Opravy na gymnáziu Dašická byly po čtyřiceti letech nutností…

Pardubice – Letní měsíce jsou na Gymnáziu Pardubice na Dašické ulici ve znamení oprav. Pardubický kraj zde investuje do rekonstrukce sociálního zařízení pro žáky i zaměstnance školy ve všech podlažích hlavního objektu gymnázia a dále do sprch a toalet u tělocvičny. Celková investice přesahuje osm milionů korun.

„V rámci stavebních úprav dojde k výměně odpadů a rozvodů vody. Bude provedeno nové oddělení mezi jednotlivými kabinami a rekonstrukce elektroinstalace včetně osvětlení. Součástí rekonstrukce je také výměna dlažby, obkladů a instalace nové sanitární techniky. Sprchy u tělocvičny budou navíc doplněny o sádrokartonové podhledy. Vyřešíme i nevyhovující a chybějící vzduchotechniku,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství. Celkové náklady na realizaci jsou ve výši 7,2 milionu korun. Pardubický kraj zaplatí 6,2 milionů a škola ze svého rozpočtu 1 milion korun.

Reklama

„K opravám jsme byli nuceni přistoupit z důvodů havarijního stavu. Rozvody byly původní ze sedmdesátých let,“ odůvodnil rekonstrukci Luděk Burian, ředitel gymnázia. Kromě stavebních úprav došlo i k vymalování některých tříd. „Vyměnili jsme i původní nábytek v kabinetech a kancelářích,“ doplnil Luděk Burian.

PK Gymnazium Dasicka 1708201803
« 1 z 4 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram