Odložené vánoční stromky vracíme zpět do přírody…

Pardubice – Každoročně jich svezeme více než 33 tun, přičemž každý sběrný vůz jich pojme 3 až 4 tuny.

Obyvatelé mohou stromky odkládat přímo do prostoru ke kontejnerovým stáním u svých domů nebo je odvést do některého ze separačních dvorů v Pardubicích. Výjimkou je separační dvůr v Lonkově ulici v Polabinách, který stromky nepřijímá.

Reklama

Aby mohly svozy probíhat plynule, žádáme občany o dodržování některých pravidel. Stromky, které budou odloženy u popelnic rodinných domů svezeny nebudou. V sídlištích probíhá svoz výhradně z volně přístupných kontejnerových stání. Stromky nebudou svezeny také ze stání kontejnerů, která se nacházejí v uzavřených dvorech nebo domech, a je zde prováděna vynáška odpadových nádob.

Ve Svítkově, Rosicích a jinde, mohou občané k odložení vánočních stromků využít i kontejnerová stanoviště na tříděný odpad (plasty, sklo papír), která jsou v přiměřené donáškové vzdálenosti rodinných domů. Dále žádáme občany, aby stromky nechali ležet volně v kontejnerových stáních a nedávali je do nádob.

Vysloužilé stromky jsou sváženy na kompostárnu v Dražkovicích. Zde se z nich vytvoří štěpka, která následně slouží k výrobě kompostu. Takto vyrobený kompost se používá např. při péči o městskou zeleň.

Umělé stromky končí s ostatním komunálním odpadem na skládkách.

Zdroj: Služby města Pardubic a.s.
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram