Obrana se rýsuje, novou smlouvu podepsal Ty Wishart…

Pardubice – Hokejové Dynamo pokračuje v uvážlivém budování kádru pro novou sezonu. V následujícím ročníku se bude moci nadále spoléhat na služby obránce Tye Wisharta, který podepsal s vedením organizace nový jednoroční kontrakt.

„Jsem velice rád, že se nám podařilo udržet Tye Wisharta i pro novou sezonu, a to nejen pro hokejové, ale i lidské vlastnosti, která má. Jednání s ním probíhají vždy na vysoké úrovni, co se týká charakterové stránky, myslím si, že i on přispěl k tomu, jak fungovala kabina, ač je cizincem. Jsem rád, že svou kariéru spojil i pro příští rok s naším organizací,“ okomentoval potvrzení vzájemné spolupráce předseda představenstva a generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Reklama
Reklama

Zodpovědný zadák přišel na východ Čech před minulou sezonu s vizitkou spolehlivého beka z mistrovské Banské Bystrice. Ve své první české extraligové sezoně nastoupil do 57 utkání, v nich si připsal pět branek a devět nahrávek, ale hlavně se ukázal v pro obránce nejdůležitější statistice – posbíral devět kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.

„Byli jsme vloni trochu v očekávání, jak si obránci, kteří se prosazují na Slovensku, zvyknou na českou nejvyšší soutěž. Ty to zvládl s přehledem, byl jedním ze stavebních kamenů naší obrany v nedávno skončeném ročníku. I díky němu jsme dosáhli na naše umístění,“ poznamenal šéf klubu.

Dušan Salfický konzultoval svá jednání s členy trenérského týmu, své si řekl i nejzkušenější zadák Petr Čáslava, jenž je zároveň spolumajitelem klubu. „Ty je velmi inteligentním a pohodovým člověkem, který perfektně zapadl do naší organizace. Na ledě z něj vyzařují respekt a jistota. Když jsme se s Petrem bavili, tak mi hned říkal, ať udělám vše pro to, abychom jej udrželi. Po těchto slovech jsem ani já neváhal,“ řekl Dušan Salfický.

„Ty nám v minulé sezoně pomohl, splnil naše očekávání, ale všichni se chceme posouvat výše. Naše nároky na cizince budou vyšší, i od něj očekáváme další růst výkonnosti. Bude na něm, jak nám pomůže,“ doplnil generální manažer Dynama.

Ty Wishart je dle svých slov v Pardubicích spokojený a rád, že ještě před návratem domů podepsal novou smlouvu. „Přiznávám, že jsem opravdu rád, že jsme se dohodli na nové smlouvě a že budu moci hrát za Dynamo i v novém ročníku. Už se nemohu dočkat, až nová sezona začne – moc se na ni těším! Dynamo projevilo o mé služby zájem a v pohodě jsme se domluvili na nové smlouvě. Přiznávám, že jsme si s naší rodinou zamilovali Pardubice, moc se nám tu líbí. Rádi se sem v létě vrátíme!“ řekl devětadvacetiletý obránce, který byl před dvanácti roky draftován v prvním kole a zahrál si 26 utkání v NHL.


Ty Wishart: Rád jsem se dohodl, těším se na novou sezonu!

Dle svých slov si Pardubice zamiloval, a to nejen proto, že se mu na východě Čech narodila dcera. Obránce Ty Wishart si po skončení sezony vyjel se svou rodinou na dovolenou do Itálie, aby si odpočinul po náročném ročníku, ještě před odletem domů do zámoří podepsal novou smlouvu s vedením Dynama.

„Přiznávám, že jsem opravdu rád, že jsme se dohodli na nové smlouvě a že budu moci hrát za Dynamo i v novém ročníku. Už se nemohu dočkat, až nová sezona začne – moc se na ni těším!“ řekl nejlepší zadák Pardubic v hodnocení účasti na ledě.

Jaká byla podle vás poslední sezona?

„Myslím si, že to byl výborný rok. Přišel jsem stejně jako další kluci do týmu, který byl přebudováván. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a splnili očekávání vedení klubu i fanoušků. O Vánocích jsme se ještě více semkli, zlepšili se a hráli dobře. Takhle bychom rádi odstartovali novou sezonu, aby se nám dařilo od jejího začátku“

Co pro vás znamená, že jste novou smlouvu podepsal s předstihem?

„Za to jsem hlavně rád i s ohledem na svou rodinu. Jsem rád, že Dynamo projevilo o mé služby zájem a v pohodě jsme se mohli domluvit na nové smlouvě. Přiznávám, že jsme si s naší rodinou zamilovali Pardubice, moc se nám tu líbí. Rádi se sem v létě vrátíme!“

Vaše přízeň k regionu je velmi intenzivní, že?

„Právě proto, že se mi zde narodila má dcera, tak vím, že navždy budu mít k Pardubicím speciální vztah. Cítíme se tu dobře, malá roste jako z vody, vše je v pořádku. Užíváme si každý den.“

Jak dlouho jste s klubem ladili podmínky kontraktu?

„Když je zájem z obou stran, tak jednání jsou vždycky jednodušší. S Dušanem jsme se bavili nejen čistě o byznysu, ale řešili jsme i malou, co se týče pojištění a dalších náležitostí, abychom měli vše dojednané. Komunikace s ním je na vysoké úrovni a oba se těšíme na novou sezonu!“

Vyhovuje vám řekněme až rodinný přístup šéfa klubu?

„To mi pomáhá! Samozřejmě má na nás vysoké nároky, ale dokáže se vcítit i do role hráče. Kdykoliv přišel dolů do kabiny, tak nás chtěl vyslechnout a pomoci. Přiznávám, že náš vztah je skvělý, a to říkám i po jednáních o nové smlouvě, která nemusí být vždy jednoduchá. Tyto jeho vlastnosti oceňuje i má manželka.“ (usmívá se)

Dívejme se dopředu. Co vás čeká v příštích týdnech?

„Po sezoně jsem zůstal v Pardubicích, s rodinou jsme byli na devítidenní dovolené v Itálii, moc jsme si to užili, že jsme byli spolu. Teď jen čekáme na pas pro malou a začátkem května odletíme domů, už se těšíme, až naše rodiče uvidí poprvé jejich vnučku naživo. To bude jistě dojemná chvíle. Já se ale nebudu poflakovat, protože chci se vrátit připravený, takže mě čekají i náročné tréninky v posilovně!“

A vaše cíle do nového ročníku?

„Vyhrávat! Každý hráč to tak má nastavené, že jej zajímají hlavně vítězství! O nic jiného nám jako týmu nejde – u mě osobně to platí jakbysmet!“


Dušan Salfický: Intenzivně jednáme, chceme se trefit

S cílem přes omezené finanční možnosti postavit co nejsilnější tým pracuje vedení klubu na doplnění kádru A týmu Dynama. Poslední novinkou je podpis smlouvy s obráncem Tyem Wishartem, který byl v minulé sezoně nejlepší v hodnocení účasti na ledě. Předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický přiznává, že kromě hokejových kvalit u vytipovaných hráčů jsou pro něj a trenérský tým důležité i ty lidské.

„V obraně řeším poslední kamínek, abychom ji měli kompletní. Věřím, že jednání dopadnou dobře,“ řekl šéf klubu. Připomeňme, že se vedení klubu podařilo udržet kompletní trojici zadáků ze zámoří.

„Brankáře máme hotové, co se týče útoku, tak vidím čtyři prázdná okénka s tím, že tři jsou na velmi úspěšné cestě je dotáhnout. Věřím, že v blízké době se mi podaří zaplnit políčka po Davidu Tomáškovi a pravděpodobně i Martinu Kautovi,“ pokračoval Dušan Salfický.

Podle něj vypadají rozhovory nadějně. „Nechci nic zakřiknout, jednání jsou intenzivní, trenéři sledují dění i v okolních zemích, kde finišují klubové sezony. V Maďarsku probíhá mistrovství světa skupiny B, vše monitorujeme, chceme dobře vybrat a tým kvalitně doplnit,“ prohlásil generální manažer Dynama.

V minulém týdnu Pardubice hostily Carlson Hockey Games. Mezinárodní klání bylo ideální příležitostí k setkání se s agenty. „Seznam hráčů od nich mám na stole delší dobu. Spíše jsme se pobavili, zda je něco nového, jak jsme se u koho rozhodli. Čas nás zatím netlačí, chceme vybrat opravdu dobře, nechceme vybírat bezhlavě,“ poznamenal.

Rozvaha je důležitá. „Na trhu se zatím žádné nové jméno neobjevilo, sledujeme všechny adepty, kteří nás zajímají. Věřím, že se v našem výběru stejně jako vloni trefíme,“ doplnil Dušan Salfický.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram