O slavnostní zahájení se postaral pěvecký sbor i jezdkyně na koních…

Pardubice – Tradiční zahájení Tříkrálové sbírky se v Pardubicích uskutečnilo na Pernštýnském náměstí.  Kromě tří králů a malých koledníků dorazily i tři „královny“ z farmy Apolenka.

„Sbírka začala v Pardubicích dnešním dnem a potrvá do pátku. Do ulic a domácností se vydá zhruba tisíc dobrovolníků. Výtěžek letošního devatenáctého ročníku bude použit na podporu rodin a rádi bychom rekonstruovali zázemí pro práci našich pracovníků.  Podpoříme pěstounské rodiny a finance využijeme například i na organizaci příměstského tábora. Tradičně také využijeme finanční prostředky na domácí hospicovou péči a vzdělávání dětí v Indii,“ sdělila Marie Hubálková,  ředitelka Oblastní charity Pardubice.

Reklama
PK Tri Krale 03012019
« 1 z 15 »

„Je skvělou skutečností, že se zde tradičně scházíme. Tříkrálová sbírka je jistotou a součástí naší vánoční doby. Moc bych si přál, abychom dokázali podpořit dobrou práci, které nejen pracovníci pardubické charity vykonávají.  Rád bych také popřál dětem, aby se na ně lidé usmívali a rádi přispěli,“ sdělil Roman Línek, náměstek hejtmana, který převzal na tradiční akcí opět záštitu.

O sváteční slovo se postaral Mons. Josef Kajnek. Přítomným zazpívala Adéla Krátká a vystoupil i chlapecký sbor Bonifantes.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram