O podobě sálu filharmonie rozhodne soutěž…

Pardubice vypíší architektonickou soutěž na přístavbu Domu hudby. Měl by v ní být multifunkční sál, který bude využívat nejen Komorní filharmonie Pardubice. Záměr na vypsání architektonické soutěže schválila rada města.

„Dům hudby, tedy sídlo Komorní filharmonie Pardubice, disponuje koncertním sálem, ten ovšem nesplňuje parametry současných potřeb takovéhoto hudebního tělesa. A krajské město potřebuje mít v centru adekvátní sál, jako součást standartního občanského vybavení,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Reklama
Reklama

Pro přístavbu se přímo nabízejí pozemky města za stávajícím Domem hudby. Tento prostor je podle architektů vhodný pro umístění objektu takovéhoto charakteru, zároveň umožňuje jeho propojení se stávajícím Domem hudby. „V této lokalitě vlastní některé pozemky také Pardubický kraj. Podle dohody je připraven je do projektu, v případě potřeby vložit,“ vysvětlila náměstkyně.

Odbor hlavního architekta nyní architektonickou soutěž připraví. Vypsána by podle záměru města měla být začátkem příštího roku a vyhodnocena do konce roku 2019. V dalších dvou letech by město mělo pořídit dokumentaci k územnímu rozhodnutí a projektovou dokumentaci tak, aby bylo připraveno využít některý z budoucích dotačních programů, ať už evropský, nebo domácí, neboť financování projektu takovéhoto rozsahu bude muset být vícezdrojové.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram