Nový kruhový objezd by mohl pomoci bezpečnější dopravě v centru Chrasti…

Chrudimsko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v rámci středečního výjezdu do regionu Chrast, Skuteč, Proseč, Vysočinu a Trhovou Kamenici.

Jednání se starosty obcí zahájil v Chrasti u Chrudimi, kde jednal s novým starostou Vojtěchem Krňanským, se kterým řešil především rekonstrukce silnic v okolí včetně budování kruhového objezdu u náměstí, ale také podporu dobrovolných hasičů či společenských a sportovních akcí.

Reklama

„Stávající křižovatka nedaleko náměstí je i podle mých vlastních zkušeností velmi problematická, jelikož se zde kříží dvě velmi důležité silnice druhé třídy II/355 a II/358, která patří mezi nejvytíženější silnice druhé třídy v kraji. Již v minulosti zde existovala studie na vybudování kruhového objezdu a na této myšlence budeme ve spolupráci s městem i nadále pracovat. Město připraví aktualizovaný projekt, jehož součástí by měly být také chodníky. Odhadovaná cena stavby je přibližně 10 milionů korun. Teoreticky by mohla být stavba zahájena již v příštím roce, ale vše záleží na konkrétních parametrech projektu,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se starostou jednal také o pokračování rekonstrukce silnice III/35826 z Podlažic do Vrbatova Kostelce, která je rozdělena na tři etapy a nyní má být řešena druhá etapa z Chacholic do Skály.

Tématem jednání byla také podpora dobrovolných hasičů ve městě, kde kromě jednotky JPOII působí také dvě jednotky JPOV v Chacholicích a Podlažicích. Hejtman proto starostu seznámil s krajem vyhlašovanými dotačními programy na pořízení techniky či krajským podílem na dotaci Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.

„Město by chtělo pořídit cisternovou automobilovou stříkačku, jelikož ta stávající je Tatra 148 CAS z roku 1972. Pakliže město sežene finanční prostředky, jsme připraveni zajistit spoluúčast kraje na nákup nového vozidla,“ řekl hejtman Netolický, kterého starosta informoval o připravovaných sportovních a kulturních akcí ve městě, mezi kterými bude v letošním roce dominovat oslava 100 let místního fotbalového klubu.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto zdroj: Google Maps Street View

  •  
  •  
Reklama