Nové Preventivně informační centrum Policie ČR v Pardubicích…

Pardubice – Pardubičtí policejní preventisté mají nové krásné prostory pro pořádání preventivních přednášek a workshopů. 

Ve čtvrtek 30. května 2019 proběhlo za účasti hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického otevření Preventivně informačního centra Krajského ředitelství poliie Pardubického kraje.

Reklama

Jedná se o multimediálně vybavenou přednáškovou místnost, kde budou lektorovat policisté krajského ředitelství. Plukovník Mgr. Marcel Daníček, náměstek ředitele pro SKPV, pověřený vedením ředitelství uvedl: „Takový prostor pardubickým policejním preventistům dlouhodobě chyběl a již několik let o něj usilovali. Jsem rád, že spolupráce s mísní samosprávou je na tak dobré úrvoni, že jak Pardubický kraj (200.000 korun) tak město Pardubice (150.000 korun) vyčlenili ze svých rozpočtů finanční prostředky a nám tím vznik centra značně ulehčili.“ Projekt centra a stavebně technické práce si řešilo krajské ředitelství ve vlastní režii. Poslední úpravou, která proběhne, bude instalace klimatizační jednotky (v realizaci), neboť okna centra směřují na jih do betonového vnitrobloku krajského ředitelství a v teplejších dnech není prostor k přednáškové a výukové činnosti zcela vhodný. Zvláště pro přednášky seniorů.

Hejtman JUDr. Martin Netolický uvedl: „Stejně jako dalším složkám integrovaného záchranného systému se snažíme pomáhat také Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje při pořizování moderní techniky či vybavení služeben. V minulosti jsme přispěli například na otevření služebny na Dolní Moravě, nákup dronu, monitorovacího a pátracího vozidla. V letošním roce jsme uvolnili jeden milion korun na zobrazovací stěnu Integrovaného operačního střediska krajské policie. V minulém roce to byla částka 200.000 korun, kterou jsme podpořili právě vybudování toho Preventivě informačního centra. To bude sloužit mimo jiné pro přednášky žákům našich krajských středních škol a studenti se tak mohou seznámit s prací policie přímo v jejich sídle.“

Preventivně informační centrum Policie ČR Pardubice
« 1 z 6 »

Když centrum získalo své jasné obrysy a projekt se chýlil ke konci, rozhodli jsme se ho využít absolutně beze zbytku, a proto jsme v zadní části centra, na opačné straně od interaktivní tabule, vytvořili moderní brífinkovou stěnu. Ta odpovídá současným trendům a požadavkům médií i tiskových mluvčích na prostor k pořádání tiskových konferencí a podobných setkání s novináři. Tím, že se prostory centra nacházejí přímo v budově krajského ředitelství, můžeme nabídnout přednášky kriminalistů – specialistů a jiných odborníků (techniků, interventů, psychologů) neboť časová náročnost na dojíždění pro ně tímto odpadne a de facto si pouze „odskočí“ od své běžné práce z kanceláře v budově.

Kapacita je 50 míst. Výuku a přednášky nabízíme nejen školám a seniorům, ale i různým zájmovým sdružením, kroužkům nebo třeba domům dětí a mládeže. Preventivně informační centrum je pro nás i nepostradatelnou základnou při pořádání Dnů policie, dnů otevřených dveří, při koordinačních schůzkách k různým preventivním a prezentačním akcím a tak podobně. Přednášky jsou zdarma a kromě běžně nabízených témat rádi vyhovíme i speciálním požadavkům, samozřejmě v rámci našich možností. Interaktivní tabule, kterou jsme díky novému centru mohli začít využívat, je v současné době již téměř nezbytným standardem.

Reklama

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama