Nominace na ocenění Pardubického kraje za rok 2018 jsou uzavřeny…

Pardubice – Během uplynulého roku měla široká veřejnost možnost nominovat osobnosti i kolektivy na Cenu za zásluhy o Pardubický kraj a Cenu Michala Rabase za záchranu. V šestém ročníku se sešlo celkem 34 nominací v obou kategoriích.

„Musím poděkovat všem, kteří navrhli osobnosti ať už do jedné nebo do druhé kategorie. Vážíme si všech nominací, ale už teď musím říci, že nás čeká stejně jako v předchozích letech těžké rozhodování. Nominovány byly osobnosti z nejrůznějších oblastí společenského života,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

V kategorii Cena za zásluhy o Pardubický kraj se sešlo 25 nominací. Z toho 23 pro fyzické osoby, 2 osoby právnické, jedna nominace byla  vícenásobná. Na Cenu Michala Rabase za záchranu bylo 9 nominací, z toho ve dvou případech byl více než jeden zachránce.

„O oceněných rozhodne krajské zastupitelstvo na svém zasedání 19. února. V ten samý den se jména dozví veřejnost. Slavnostní večer spojený s předáváním ocenění se uskuteční v pondělí, 13. května 2019 ve Východočeském divadle v Pardubicích,“ upřesnil hejtman Martin Netolický.

V minulosti obdržely ocenění takové osobnosti jako akademický sochař Olbram Zoubek, olympionik Jaroslav Kulhavý, youtuber Karel „Kovy“ Kovář, majitelé zámku Nové Hrady Magda a Petr Kučerovi, zakladatel skanzenu Veselý Kopec Luděk Štěpán nebo válečná veteránka Božena Koutná Ivanová.  Pardubický kraj dále ocenil řadu lidí, kteří ani na moment nezaváhali a přispěli k záchraně lidských životů.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram