Noční pády lidí na zřícinině hradu Oheb nad Sečí…

Seč – Hasiči, zdravotníci i policisté zasahovali v sobotu 22. června v 21.28 hodin v Seči, kde došlo k pádu osoby ze skály u hradu Oheb.

Hasiči ihned po příjezdu provedli první před lékařskou pomoc. Jednalo se o pád ženy, která utrpěla zranění. Při záchraně ženy došlo k pádu druhé ženy. I této osobě byla poskytnuta první před lékařská pomoc. A nakonec měl klopýtnout muž, který se též zranil. Celkem tedy byly zraněny tři osoby. Na místě byla skupinka asi 16 osob. Zraněné osoby byly transportovány do sanitních vozů, kde byly ošetřeny zdravotníky. Poté hasiči odvedli nezraněné osoby tak, aby byly v bezpečí. Zásah byl ukončen v neděli 23. června v 0.27 hodin.

Reklama

Zásah na zřícenině hradu Oheb na skalním ostrohu nad přehradní nádrží Seč zaměstnal čtyři vyjezdové skupiny záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a hasiče.

Z přibližně dvacetičlenné skupiny mladých lidí, která se v těchto místech nacházela krátce pořed desátou hodinou večerní se jedna žena zřítila z asi pětimetrové výšky. Další dva muži se následně zřítili ve snaze ženě pomoci z asi třímetrové výšky. Zásah byl o to náročnější že byl vedený v prudkém svahu a v nočních hodinách.

Zásah na zřícenině hradu Oheb na skalním ostrohu nad přehradní nádrží Seč
« 1 z 3 »

Po ošetření a naložení do vakuové  matrace byla žena se středně těžkým zraněním hlavy a muži s lehkým zraněním zad a krční páteře převezeni do Pardubické a Chrudimské nemocnice. Zásah byl ukončen krátce po dvanácté hodině .

Zdroj: HZS Pardubického kraje a Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje
Foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama