Neúnosné horko ztěžovalo hasičům likvidaci požáru seníku…

Svitavsko – K požáru seníku do Opatovce na Svitavsku vyjíždělo v úterý 7. srpna v 14.34 hodin třináct jednotek hasičů.

Velkokapacitní seník s naskladněným senem a slámou byl plameny zasažen na dvou místech. Při příjezdu hasičů byl již celý plechový objekt o rozměrech přibližně 80 x 20 metrů v plamenech. Hasiči se museli soustředit zejména na ochlazování objektů v těsné blízkosti požáru. Jednalo se o stojící kravín plný krav a silážní jámy, které byly taktéž poblíž. Přes obrovský žár se hasiči nedostali až k samotnému seníku. Hasičům komplikovalo hašení obrovské a neúnosné horko i velmi špatný přístup do objektu. U seníku se následně zřítila střecha. Hasiči nasadili k likvidaci požáru i výškovou techniku. Silnice v místě události musela být uzavřena. Zřízeno bylo čerpací stanoviště z nedalekého rybníku. Pomocí nakladače byly vyváženy ohořelé balíky slámy a sena do silážní jámy a následně prolity vodou.

Reklama

Pro hasiče byl zařízen pitný režim. Na místo velitel zásahu nechal povolat vrtulník, který ale nepřiletěl, protože v době likvidace této události zasahoval u jiného požáru.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 17 milionů korun. Příčinu vzniku požáru stále vyšetřují hasiči. Vyšetřovatelka hasičů si vyžádala k vyšetřování případu specialisty z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR z Lázní Bohdanče.

Po celou noc bylo na místě šest cisteren. Hasiči halu ochlazovali a objekt střežili tak, aby se požár dále nerozšiřoval.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

  •  
  •  
Reklama