Neúnavný boj s padělky…

KRAJ – S blížícími se vánočními svátky pardubičtí celníci zaostřuji pozornost na nabídku sortimentu, jehož prodej je zakázán. Za několik týdnů odhalili sedm a půl tisíce kusů padělků v hodnotě 10 milionů korun českých.

V osmi kamenných obchodech na území Pardubického kraje celníci našli dohromady přes tisíc kusů mikin, sportovní obuvi, pantofli, parfémů, tepláků, plyšových hraček atd.. Jednalo se o falsifikáty světoznámých značek. Hodnota originálů přesahuje dva miliony korun. Někteří prodejci zřejmě nepočítali s návštěvou příslušníků celní správy, neboť napodobeniny nabízeli v koších před obchodem.

Celníci zadrželi také podezřelé zásilky při dovozu do tuzemska. Ve dvou vytipovaných kontejnerech se ukrývalo 6 261 stavebnic, jež se nápadně podobaly hračkám tradičního výrobce.  Pokud by se je podařilo prodat, škoda by se vyšplhala na osm milionů korun českých. O tom,  zda zboží skutečně porušuje práva duševního vlastnictví, rozhoduje soud.

Celní úřad pro Pardubický kraj Falešné značky - hračka
« 1 z 7 »

Za celý letošní rok celníci z města na Labi zadrželi téměř 17 tisíc kusů neoriginálního zboží v hodnotě 80 milionů korun.

Celní orgány upozorňují, že s nákupem falešného zboží spotřebitelé riskují nejen, že budou oklamáni a zboží nebude fungovat, ale také zdravotní komplikace, které hrozí při použití padělaného a ve většině případů i nekvalitního zboží.

Zdroj a foto: Celní úřad pro Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram