Nemocnice Pardubického kraje pozvala studenty zdravotnických škol…

Pardubice – Pardubický kraj zřizuje čtyři zdravotnické školy. Studentky a studenti čtvrtých ročníků se dnes setkali na krajském úřadě se zástupci Nemocnice Pardubického kraje a radním pro zdravotnictví Ladislavem Valtrem. Studentům bylo představeno prostředí nemocnic a náplň práce v nemocnicích. Vedení nemocnice získalo od studentů podněty na práci ve zdravotnictví.

„Těší mne tato pravidelná setkání studentů a zástupců našich nemocnic. Vzájemná diskuse a přenos informací je velmi potřebný pro rozvoj a spolupráci v rámci zdravotnictví, které je posláním. Naše nemocnice jsou jediným poskytovatelem akutní zdravotní péče v našem kraji a jen v loňském roce v nich bylo ambulantně ošetřeno více jak milión pacientů. Devadesát tisíc pacientů bylo hospitalizováno. Naši lékaři provedli více jak třicet tisíc operací,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. 

Reklama

Nemocnice Pardubického kraje nabízí stabilní zaměstnání. Do nemocničních budov Pardubický kraj každoročně investuje desítky milionů korun. Další investice v řádově ještě větších objemech jsou pak připravovány k realizaci v nejbližších letech.    

Nemocnice Pardubického kraje pozvala studenty zdravotnických škol
« 1 z 7 »

Studenti měli na setkání možnost vidět prezentace nemocničních prostor, a také se dozvěděli podrobnosti o práci zdravotního personálu. Na závěr prezentovali svůj pohled na povolání zdravotní sestry. Ve čtyřech skupinách sestavili desatero péče o pacienta a sestavili profil vlastností zdravotní sestry. Sepsali také očekávání od zaměstnavatele. Na předních místech figurovaly: finanční ohodnocení, přátelský a profesionální přístup a možnost dalšího vzdělávání.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama