Nemocnice nabídla odškodnění. Doplňující informace ke kauze Adama Vyčítala…

Pardubice – Ihned po události, ke které došlo v noci 14. května 2017 v Pardubické nemocnici, bylo zadáno interní prošetření případu a v červnu roku 2017 také znaleckého posudku, jehož výsledek byl do Nemocnice Pardubického kraje doručen v prosinci téhož roku. Kontakt s rodinou byl však ze strany vedení nemocnice navázán neprodleně po této události. V červenci 2017 bylo nemocnicí požádáno o vypracování dalšího expertního posouzení, jehož výsledek byl k dispozici v červnu 2018. Následně bylo zahájeno jednání s pojišťovnami. Ty na konci listopadu 2018 schválily oficiální mandát k vyjednávání s rodinou a právními zástupci. Neoficiální kontakt týkající se smírného mimosoudního vyrovnání však probíhal už od září 2018. V březnu 2019 byla na osobním jednání předložena nabídka na finanční kompenzaci ve výši 15,5 milionu korun a neomezené čerpání nákladů na péči. Rodina ani právníci na tuto nabídku do dnešních dnů nereagovali. Všechna jednání a kroky v tomto případu učiněné lze jednoznačně doložit.

Nemocnice Pardubického kraje si je od počátku vědoma tragédie a tíživé situace, ve které se rodina nachází, a tak bude po dohodě s pojišťovnami rodině nabídnuto nestandardní řešení v podobě zálohy z finančního odškodnění. V tuto chvíli je pro rodinu připraveno k okamžité výplatě šest milionů korun. Nemocnice nadále upřednostňuje smírné řešení celé situace mimosoudní cestou.

Reklama

Předchozí tisková zpráva ke kauze ze dne 4.6.2019 >>> www.pardubicezive.eu/stanovisko-npk-k-odvysilanemu-poradu-infiltrace-obchod-se-svedomim/

Autor: Pardubická nemocnice – Nemocnice Pardubického kraje, a.s. (tisková zpráva v původní verzi)
Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama