Někteří hráči si hrábli na dno, je rád Miloš Holaň…

Suchá letní příprava na novou sezonu je minulostí. Hokejisté Dynama se rozjeli na krátké dovolené, zpět v Tipsport areně se budou hlásit již za dva týdny, kdy by měli dorazit i hráči ze zahraničí.

Naše letní příprava nebyla klasická, netrvala osm až dvanáct týdnů jako obvykle. Důvodem byla baráž, proto jsme ji zkrátili na šest týdnů. Věřím, že vše doženeme na ledě. V kompetenci ji měl Petr Mocek, náš kondiční trenér. Zaměřovali jsme se na sílu a výbušnost, zařadili jsme do ni úplně vše. Někteří hráči si hrábli na úplné dno. Máme obrázek, s čím můžeme počítat na ledě,“ říká hlavní trenér pardubického A týmu Miloš Holaň.

Reklama

Předělem letní přípravy byl hokejbalový šampionát, kdy jste trénovali v areálu Univerzity Pardubice…

Moci zde trénovat byla velmi dobrá varianta, na dva týdny jsme se sem přestěhovali. Měli jsme zde luxusní podmínky, chovali se k nám velmi vstřícně, za což děkujeme. Pro nás byl ale důležitý trénink. Podmínky a pomůcky byly na skvělé úrovni – nevyhýbal bych se tedy podobné kombinované spolupráci i v sezoně.

Chodili jste také plavat do Aquacentra Pardubice…

(Rozesměje se).Kromě toho, že kluci sledovali ženské okolí okolo sebe, tak jsme se nejen koupali, ale měli jsme i program v rámci regenerace a nabírání kondice. Počáteční dojem z rozpisu tréninků mohl u hráčů budit dojem, že se budeme jen čvachtat, ale také zde dostali zabrat. Na toboganech jsme se nesvezli.

Hráči nyní odjeli na krátké dovolené. Zpět do práce se vrací již druhou červencovou neděli. Proč tak brzy?

Trénovali jsme letní přípravu s mnoha juniory, z akademického týmu k nám přišlo deset až dvanáct kluků. Dále přijedou hráči na try outy, je jich docela dost. Proto jsme zvolili kratší termín dovolené, abychom je viděli v akci dříve, tedy delší dobu. Už jsou pryč časy třítýdenních dovolených. Je třeba být pod dozorem, hráči se budou věnovat kondici již od 9. července.

V Pardubicích to bude vypadat jak předsezonním kempu zámořského klubu. Budete mít k dispozici šest sedm pětek…

Máme určitý rozpočet, nemůžeme si sáhnout na všechny hráče, na které si ukážeme. I proto jsme zvolili tuto variantu vyzkoušet více hráčů včetně cizinců formou zkoušky. Nechceme jít do tvrdých nákupů hráčů, u kterých nemáme reference na příslušné úrovni. Počkáme si, jak se nám ukáží na ledě a pak budeme jednat.

Brankářský triumvirát máte hotový, obrana je také doplněná. Jak se vyvíjí hledání prvního centra?

Tento post trápí nejednoho trenéra, nikdy to nebude ideální. Mou prací je co nejlépe připravit hráče na extraligu, od toho tu jsem. Věřím i tomu, že někteří hráči na zkoušce nás překvapí natolik, že na tuto pozici budou aspirovat. Náš rozpočet je daný a musíme se chovat hospodárně.

Jak budete mít uzpůsobené tréninky v tak vysokém počtu hráčů?

Máme je připravené na dvě skupiny, dopoledne se budeme věnovat hlavně hernímu systému, který budeme chtít praktikovat. Odpoledne bude vždy jedna skupina na ledě, druhá v posilovně, budeme pracovat na kondici, to je klasický harmonogram. Pak už budeme jen zužovat kádr.

Již v červenci přivítáte v malé hale Tipsport areny bratislavský Slovan. Jak se těšíte na tuto konfrontaci?

Tento dvojzápas jsme se rozhodli realizovat právě z důvodu, abychom na něm prověřili hráče na zkoušce, někteří tu budou pouze na dva týdny. Musí se ukázat! Já se řídím heslem: ‚První dojem napodruhé neuděláš.‘ Musí nás tedy přesvědčit od prvního dne, že tu chtějí bojovat o své místo hrát za Dynamo. Jsem rád, že máme takhle ostrý start v přípravě, v níž změříme síly s kvalitními soupeři. Slovan Bratislava je výborná prověrka, která nám pomůže poznat zkoušené hráče.

Proměnou prošel nejen hráčský kádr ale i realizační tým. Novým videotrenérem je Denis Havel, odborník, který pracuje pro českou hokejovou reprezentaci a dříve působil v Třinci…

Obměnu realizačního týmu si z pozice sportovního manažera řešil Pavel Marek. Denis bude vedoucím mužstva a videotrenérem, tuto funkci zastává i u národního mužstva. Stále se poznáváme, věřím, že nám všem to bude v kabině klapat.

Dívejme se dopředu. Za chvíli se začne v malé hale mrazit, abyste mohli vyjet na led…

Každý hráč se na něj těší, podobné to je i u trenérů. Termín 9. července je nezvykle brzký, ale taková je situace. Naše práce se odvíjí na ledě. Ale ještě bych se zastavil u letní přípravy: i ona je součástí hokejového života a může hráčům hodně pomoci. Hráči to tak musí přijmout, ne ji pouze strpět.

Kromě zmíněného utkání se Slovanem Bratislava vás čeká Mountfield Cup začátkem srpna. S jakými záměry vyhlížíte konfrontaci s Koreou, Spartou Praha a Hradcem Králové?

Rozhodli jsme se, že po tomto turnaji po dobrém zvážení a širší konzultaci bychom provedli první řez týmem. Hlavní slovo budu mít já, ale dám na rady kolegů. Věřím, že naše rozhodnutí budou správná a Dynamu pomohou.

Nová sezona začne cobydup. Těšíte se, že?

Jdu do ní s čistou hlavou, za to jsem rád. Čeká nás spousta práce a jsem za ni rád. Kdyby bylo vše jednoduché, tak by člověk z ní neměl dobré pocity, že se něco podařilo. Na novou sezonu se těším!

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram