Nechtěná seznamka…

CHRUDIM – Na policisty se obrátila žena, které v posledních dnech dostávala nabídky od cizích mužů. Z počátku netušila co to je za hloupý vtip, posléze zjistila, že jí někdo bez jejího vědomí založil účet na seznamce, kam dokonce vložil její intimní fotografie. 

Kdo to byl, to nyní není zcela jasné, případem se zabývají kolegové z chrudimského obvodního oddělení.

Reklama

Na stejném obvodním oddělení kolegové evidují ještě jedno obdobné oznámení. V něm se cítí být poškozena další žena tím, že se na sociálních sítích objevila její komunikace s choulostivým textem. Oznamovatelka se cítí být poškozena na cti.

Zde je na místě opět připomenout známé upozornění: „Nikdy nezasílejte nic, za co byste se v případě zveřejnění v budoucnosti styděli.“ Ne každá láska vytrvá, často dochází k osobním sporům, které někteří lidé řeší nekorektní pomstou. Jde sice o neoprávněné zveřejnění fotografií nebo právě zmíněných komunikací, ale se situací se nejhůře vyrovnává právě oběť zveřejněných snímků, nebo osobní komunikace.

Oba případy jsou prozatím evidovány jako schválnost dle zákona 251 z roku 2016 – zákona o některých přestupcích. Kdo je jejími autory, to kolegově prověřují.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •  
Reklama