Narozeninové oslavy Čechomoru vyvrcholí na Vánočním turné!

Praha – Jako každý rok v prosinci, i letos vyráží Čechomor na Vánoční Kooperativa tour. Letos pojal Vánoční turné trochu jinak.

Zavzpomíná, co za dobu svého působení na české scéně zažil. „Vzhledem k tomu, že slavíme 30 let, rozhodli jsme se s Karlem, že fanouškům zahrajeme průřez naší tvorbou a předvedeme, jak jsme kdysi začínali, když jsme hráli po hospodách a na ulici.” říká František Černý. Fanoušci se tedy mohou těšit i na písně, které delší dobu neslyšeli. Chybět ale samozřejmě nebudou ani ty známější vypalovačky a jak už je z názvu turné patrné, koncert vyvrcholí vánočními písněmi. První koncert odehrál Čechomor 3.prosince v Klatovech a turné ukončí těsně před Vánoci. Na koncertech nebude chybět hostující zpěvačka Martina Pártlová.

Na Vánočním Kooperativa Tour nadělí Čechomor svým fanouškům ještě jeden dárek. Budou to písničky z nejnovějšího alba Nadechnutí Jinak, které nyní vyšlo v limitované edici. Na něm Čechomor představuje písně z původního alba Nadechnutí, ale v nových, nezvyklých aranžích. „Už když jsme album Nadechnutí vytvářeli, plánovali jsme, že vydáme písně také v podobě bez dechů. Čím víc jsme nad nimi přemýšleli, tím víc nám připadalo, že si zaslouží ještě něco dalšího. Proto jsme přizvali naše přátele hudebníky, kterým jsme dali volnou ruku, aby si písně upravili podle sebe. Tak vzniklo CD Nadechnutí Jinak. Prvních očíslovaných 300 kusů jsme s Frantou v tiskárně osobně podepsali, tak snad tím uděláme někomu radost.” říká Karel Holas.

Vánoční turné bude také oslavou spolupráce Čechomoru s obecně prospěšnou společností Pomocné tlapky. „Touto cestou moc děkujeme našemu generálnímu partnerovi, pojišťovně Kooperativa, že můžeme být součástí tak zajímavého projektu. Velký dík patří také našim skvělým fanouškům, kteří společně s námi přispívají na výchovu asistenčních psů, a to nejen finančně, například dobrovolnými příspěvky nebo zasíláním „tlapkovské“ DMS, ale i dobrovolnickou činností. „ dodává Karel Holas.

 

Vánošní Kooperativa Tour

3.12. Klatovy / 4.12. Žďár nad Sázavou / 7.12. Teplice / 10.12. Zlín / 11.12. Blansko / 12.12. Opava
13.12. Králíky / 18.12. Kralupy nad Vltavou / 19.12. Veselí nad lužnicí / 20.12. Pelhřimov / 21.12. Slavonice

Zdroj a foto: VM ART production s.r.o.

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram