Nález nevybuchlé munice v lese mezi obcemi Srnojedy a Staré Čívice…

Pardubicko – Muž s minohledacím zařízení nalezl podezřelý předmět a zachoval se nejlépe, jak mohl. 

V neděli v podvečer nedaleko Pardubic v lese mezi obcemi Srnojedy a Staré Čívice nalezl muž podezřelý předmět připomínající munici, a to za použití minohledacího zařízení. Okamžitě tedy kontaktoval linku 158, aby tento mimořádný nález ohlásil. Na místo se dostavili policejní pyrotechnici, kteří po ohledání zjistili, že se jedná o nevybuchlou a plně funkční leteckou pumu SD1, ráže 5 cm. Vzhledem k terénu, kde se puma nacházela, a noční době, nebylo možné její okamžité zneškodnění. Policisté z obvodního oddělení Pardubice tedy místo nálezu náležitě označili a celou noc střežili.

Reklama

.

V pondělí v osm hodin ráno se na místo opětovně dostavila pyrotechnická služba, která nalezenou munici bezpečně odpálila. Při zničení nalezené pumy nedošlo ke zranění osob ani škodě na majetku.

Nález nevybuchlé munice Srnojedy
« 1 z 4 »

V tomto případě se oznamovatel zachoval nejlépe, jak v dané situaci mohl. Stává se nám, že lidé nebezpečné předměty donesou přímo na policejní služebnu.

Pokud byste i vy někdy nalezli předmět připomínající munici nebo měli na takový předmět podezření, vždy okamžitě kontaktujte linku 158 a s věcí nijak nehýbejte a zbytečně se k ní nepřibližujte.

Reklama

Autor: pprap. Bc. Dita Holečková tisková mluvčí Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama