Na zasněžených a zledovatělých silnicích se opět havarovalo…

Kraj – Sníh a zledovatělé silnice opět v pátek 25. ledna trápily řidiče. Hasiči zasahovali u řady dopravních nehod.

V 6.16 hodin jednotka hasičů zasahovala v Litomyšli, kde havarovalo osobní auto. Uvnitř vozu cestovala čtyřčlenná posádka. Osobní automobil skončil na střeše. Zraněné osoby byly předány do péče zdravotníkům. Hasiči odstranili následky nehody a vrátili se zpět na stanici. V Holicích v 7.02 hodin likvidovali hasiči uniklé provozní náplně z vozu, se kterým řidič narazil do ostrůvku. Nehoda se stala u střední automobilní školy. V Gruně na Svitavsku museli hasiči v 9.23 hodin vytáhnout zapadlé vozidlo z příkopu.

Reklama

V Kočí zůstalo po půl desáté dopoledne v křoví uvězněno osobní vozidlo. Zraněná osoba byla při příjezdu hasičů již v péči zdravotníků. Vozidlo hasiči vyprostili z klestí a zabezpečili místo nehody. V Čeperce zasahovali v 10.10 hodin jak hasiči z Pardubic, tak kolegové z Královéhradeckého kraje. Jednalo se o střet dvou vozidel. Osoby byly při příjezdu hasičů již mimo vozidla. Jedna osoba na místě čekala na prohlédnutí lékařem zdravotnické záchranné služby. Hasiči odpojili autobaterie tak, aby nedošlo k požáru a zamezili úniku provozních náplní. Uniklé kapaliny posypali sorbentem.

HZS DN Litomysl 2501201901
« 1 z 8 »

V 11.13 hodin byla na operační a informační středisko hasičů oznámena nehoda dvou nákladních vozidel v Zámrsku. Jedním z havarovaných vozidel byla cisterna na převoz nebezpečných látek. Cisterna byla v době nehody prázdná. Hasiči z kabiny nákladního auta vyprostili řidiče, který byl předán do péče zdravotníkům a odstranili následky nehody.

Těsně před polednem hasiči zasahovali v Litomyšli u kamionu, který nemohl na namrzlé vozovce vyjet. Silnice musela být posypána vozidlem zimní údržby. Teprve poté bylo možné vytáhnout kamion, který následně pokračoval v jízdě.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama