Na Štědrý večer se opět otevřou brány Zámku Pardubice…

Pardubice – Zámek Pardubice a Východočeské muzeum v Pardubicích budou i letos součástí štědrovečerní procházky Pardubicemi. Své brány otevřou 24. prosince od půl desáté do půlnoci. Sváteční program nejen pro děti muzeum přichystalo i o vánočních prázdninách.

„Na štědrovečerní návštěvníky se budeme těšit v rytířských sálech, kapli Tří králů, expozici historie Pardubic a na vyhlídce na zámecké věži. Otevřeme také Velký gotický sál s výstavou Vášeň, čas a sklo – nádhernou podívanou na sbírku historických hodin a soudobé skleněné plastiky skláře Jana Frydrycha,“ zve ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. Štědrovečerní muzejní noc se bude letos konat u poosmnácté.

Vánoce před Vánoci – program pro děti

O vánočních prázdninách muzeum připravilo i program pro děti a jejich rodiče. Vánoce před Vánoci aneb Jak naši předci slavili slunovrat v pravěku začíná 27. prosince ve 14 hodin. Společně s dětmi zažijeme, jak naši předkové slavili Slunovrat a možná někteří zjistí, že jejich vánoční rodinné tradice mají své kořeny již v dávné minulosti. V rámci programu si děti společně se svými rodiči budou moci zkusit vyrobit symbol Slunce, ozdoby na stromeček v podobě slunečních amuletů či zvířecí masky na zahnání zlých sil,“ slibuje lektor František Kašpárek. Na program je nutná rezervace na e-mailu kasparek@vcm.cz.

Otevírací doba o svátcích

Východočeské muzeum v Pardubicích je o vánočních svátcích otevřeno denně od 10 do 18 hodin, s několika výjimkami:

Pondělí 24. 12. 2018 – otevřeno od 21:30 do 24 hodin

Úterý 25. 12. 2018 – otevřeno od 13 do 18 hodin

Středa 26. 12. 2018 – otevřeno od 10 do 18 hodin

Pondělí 31. 12. 2018 – zavřeno

Úterý 1. 1. 2018 – otevřeno od 13 do 18 hodin

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram