Na sportovní dotace uvolnil kraj o čtyři miliony více než vloni…

Pardubice – Dubnové Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo také dotace v oblasti sportu, volnočasových aktivit a cestovního ruchu. Většinou zůstávají v rozsahu loňského roku, jen do sportu jde o čtyři miliony více.

„Pro mnoho sportovních klubů je důležitý náš program C1, který jim pomáhá s rozvojem infrastruktury. Tak jsme například podpořili výstavbu šaten a zázemí na tréninkovém hřišti FC Hlinsko, nákup osmiveslic pro Český veslařský klub Pardubice, výměnu povrchu na venkovním víceúčelovém hřišti v Bystrém nebo opravu kabin pro mládež na stadionu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí,“ říká radní René Živný.

Reklama

V podpoře cestovního ruchu se kraj zaměřuje na řadu aktivit, které navazují na předchozí roky, ale přidává i na nové projekty. „V Autokempu Buňkov pomáháme už řadu let s vybavením pro vozíčkáře, letos to budou nové bezbariérové chodníky ze zámkové dlažby a nájezdy do sprch,“ jmenuje jeden z příkladu radní Živný a pokračuje: „Například v předhradí hradu Svojanov dotujeme opravu povrchu parkoviště, v Červené Vodě se budují tři dřevěné přístřešky a další drobná zařízení pro turisty nebo v Archeoskanzenu v Nasavrkách se dostavuje dvorec hrnčíře s dílnou a přístřeškem pro zvířata. Všechny tyto stavby a mnohé další rozšíří komfort pro turisty v našem kraji.“

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama