Na skok do Paříže…

Pardubice – Cyklus Máme hosty, v rámci kterého Komorní filharmonie Pardubice vystoupí spolu s dalšími umělci, otevře večer s Chanson Trio Coucou. Dlouho dopředu vyprodaný koncert zavede posluchače Na skok do Paříže za francouzskými šansony. Program nabídne písně známých autorů, jako jsou Edith Piaf nebo Jacques Brel, ale i na autorskou tvorbu v podání šansoniérky Radky Rubešové a jejího tria. Diriguje Jakub Pikla.

Soubor Chanson Trio Coucou vznikl kolem zpěvačky Radky Rubešové, absolventky brněnské JAMU, kterou při studiu ve Francii uchvátily nejen šansony, ale i francouzská kultura jako taková. Repertoár jejího Tria tvoří jak jedinečné úpravy písní známých francouzských šansoniérů, tak méně známé šansony, ale i vlastní tvorba – zhudebnění francouzských básní. Členy ansámblu jsou vedle zpěvačky Radky Rubešové také tři muži – Martin Kudrna – klavír, akordeon a hudební úpravy (s Komorní filharmonií Pardubice vystoupil v rámci říjnových abonentních koncertů); Zdeněk Häckl – housle; Petr Pavlíček – kontrabas. Všichni členové Tria spolupracují s dalšími uměleckými soubory, vyučují na základních uměleckých školách či jinak pracují s dětmi a mládeží.

V rámci cyklu Máme hosty zve Komorní filharmonie Pardubice mimořádné osobnosti české hudební scény, hraje nejrůznější hudební žánry a moderní aranže. V minulosti byli jejími hosty například Jaroslav Kerndl, herec Jan Budař, Dasha, Ondřej Gregor Brzobohatý či Dan Bárta & Illustratosphere.

Komorní filharmonie Pardubice vystoupila s Chanson Trio Coucou již letos v březnu s velmi kladným ohlasem, a tak není překvapením, že koncert Na skok do Paříže je vyprodán.


Kdy & kde: středa 21. 11. 2018 v 19.30 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Program: francouzské šansony známých autorů i autorská tvorba Radky Rubešové a jejího tria

Účinkující: Chanson Trio Coucou Komorní filharmonie Pardubice Dirigent Jakub Pikla

Koncert z cyklu Máme hosty je vyprodaný!

Zdroj: www.triocoucou.cz a Komorní filharmonie Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram