Na Seči bude letos pro návštěvníky nové discgolfové hřiště…

Pardubice/Seč – Sečská přehrada je jedním z největších rekreačních magnetů letní sezóny na Chrudimsku. Krajské dotace na cestovní ruch zde pravidelně čerpá město SEČ, které provozuje Autokemp Seč Pláž. Dalším příjemcem krajských dotací je kongresový Hotel Jezerka. Na jejich využití se přijel podívat radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný.

„V loňském roce tu s naší pomocí velmi zdařile zrekonstruovali interiér Turistického informačního centra, vypadá teď opravdu na úrovni. Letos město dostalo krajskou dotaci ve výši téměř 340 tisíc na vybudování discgolfového hřiště a rekonstrukci sociálního zařízení v autokempu. To už bylo skutečně potřeba. Část toalet byla zrekonstruována v roce 2016 a nyní se k tomu připojí i zbytek,“ uvedl René Živný.

Reklama
Reklama

Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, který je pravidly podobný klasickému golfu. Smyslem hry je trefit létajícím talířem cíl s co nejmenším počtem hodů. Tento sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců po celém světě.

Sečská přehrada je jedním z největších rekreačních magnetů letní sezóny na Chrudimsku.
« 1 z 4 »

„Naším záměrem je mimo jiné prodloužit turistickou stezku podél přehrady a v blízkosti discgolfového hřiště vybudovat volnočasový areál pro návštěvníky nejen autokempu, ale i chataře a místní obyvatele,“ řekl manažer rekreace města Seč Jan Zikmunda.

O Jezerku je stále velký zájem

„Hotel Jezerka na Seči v loňském roce získal krajskou dotaci na revitalizaci a rekonstrukci relaxačních ploch u venkovního bazénu. Kvůli velkému zájmu také rozšířil kapacitu wellness zóny, která již nestačila ubytovací a kongresové kapacitě. Jezerka má nadprůměrnou obsazenost a je vyhledávaná zejména u pořadatelů kongresů a eventů,“ dodal po návštěvě radní Živný.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram