Na motorce bez přilby a s alkoholem v dechu…

SVITAVSKO – Ze zavinění večerní páteční dopravní nehody se zraněním podezřívá Policie čtyřicetiletého řidiče terénního motocyklu.

Ten se měl čelně srazit s protijedoucím osobním automobilem na štěrkové cestě vedoucí z Útěchova do rekreační oblasti Srnčí u Moravské Třebové. Vozidlo řídil osmatřicetiletý muž. Oba muži byli vyzvání ke kontrole dokladů potřebných k řízení a k dechové zkoušce. Šofér vozidla prošel kontrolou s čistým štítem.

Reklama

Řidič motocyklu na tom byl o poznání hůř. Při jízdě na motocyklu neměl mít na hlavě přilbu, dále řídil motocykl bez příslušného oprávnění a jeho stroj neměl přiděleny registrační značky, a v neposlední řadě dechová zkouška prokázala alkohol v hodnotě 1,79 promile. Po nehodě utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Škodu na obou strojích prozatím vyčíslili na 42 tisís korun.

V tuto chvíli Policie zahájila úkony trestního řízení vůči motocyklistovi, kdy je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě, že mu bude před soudem prokázána vina, může strávit až 3 roky za zdmi vězení. Související jednání mající znaky přestupku bude projednávat příslušný správní orgán.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama