Na letní olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji nebudou chybět sportovci z Pardubického kraje…

Pardubice – Na deváté letní olympijské hry dětí a mládeže v roce 2019 vyšle Pardubický kraj výpravu, která čítá 296 členů. Děti se zúčastní všech devatenácti disciplín. Reprezentovat budou i v letním biatlonu nebo skocích na trampolíně.

„Olympiády dětí a mládeže se účastníme pravidelně každý rok. Pardubický kraj byl již dvakrát pořadatelem této akce. Naposledy na konci ledna letošního  roku. Rádi se tedy podělíme o cenné zkušenosti s pořadatelstvím. Jsem rád, že je v našem kraji dostatek dětí, které mohou reprezentovat na takto vysoké úrovni a že budeme mít zastoupení ve všech soutěžích,“ sdělil René Živný, radní odpovědný za sport a cestovní ruch.

Letní her se v příštím roce zúčastní 248 dětí, které budou reprezentovat ve všech 18 sportovních soutěžích a jedné umělecké, kterou je pro rok 2019 street art.  Zástupce bude mít Pardubický kraj i v disciplínách, které budou mít svojí premiéru. Jedná se o letní biatlon, skoky na trampolíně a soutěžní lezení.  Celkově bude mít výprava 296 členů. Rada Pardubického kraje schválila finanční prostředky pro výpravu ve výši 710 tisíc korun na pokrytí nákladů za ubytování a stravování.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je celorepubliková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Pravidelně se střídají letní a zimní hry. Mladí sportovci mohou zažít atmosféru, která je velmi podobná Olympijským hrám. První dětská olympiáda se uskutečnila v roce 2003 v Pardubickém kraji.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram