Na jih Španělska na prodloužený víkend? Z Pardubic není problém…

Pardubice – Od konce března budou mít obyvatelé východních Čech na dosah další z evropských měst. V pondělí 26. března startuje pravidelná letecká linka z Pardubic do španělského Alicante. Linka bude dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, operována irskou společností Ryanair.

„Alicante je hlavním městem nejjižnější provincie autonomní oblasti Valencie. Je přístavním městem a Pardubice tak nyní budou mít Středozemní moře na dosah. Ale vlastně celé Španělsko. Například v Madridu jste z Alicante vysokorychlostním vlakem za dvě a půl hodiny,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického mezinárodního letiště.

Reklama
Reklama

Linka z Alicante bude do Pardubic přilétat pravidelně v pondělí 18:30 a ve čtvrtek ve 20:05, odlétat zpět pak o 25 minut později. Let trvá 2 hodiny a 55 minut, zpáteční letenka stojí zpravidla kolem 2500 korun, dá se však pořídit i levněji. „Pro ty, kteří vyhledávají krátkodobější pobyty, třeba u moře, je večerní odlet výhodou. Ve čtvrtek po práci odletíte a máte před sebou čtyři dny na pláži. A v pondělí navečer jste doma, “ konstatovala ředitelka letiště.

Letecký spoj se Španělskem je již druhou pravidelnou linkou, pro jejíž provoz si společnost Ryanair vybrala pardubické letiště. Od loňského září funguje třikrát týdně pravidelný letecký spoj mezi Pardubicemi a Londýnem a Boeingy s kapacitou 189 cestujících jsou většinou plné. Stejně jako k odletům a příletům londýnské linky mohou cestující využít nově zřízenou autobusovou linku číslo 90, která spojuje letištní terminál s hlavním nádražím i v případě Alicante. K odletu jsou vypravovány vždy tři spoje a to 90, 120 a 150 minut před odletem, zpět jezdí linka 30 a 60 minut po příletu.


Ryanair – irský nízkonákladový dopravce operující přes 2000 letů denně. Disponuje více než 400 letadly a díky svým 87 základnám v celé Evropě propojuje již 34 zemí. Zaměstnává více než 13 000 lidí. Podle počtu přepravených cestujících je nyní jedničkou na evropském nebi.

Letiště Pardubice – vojenské letiště se statusem veřejného mezinárodního letiště, od roku 1994 využívané i pro civilní provoz. Provozovatelem civilní části letiště je společnost EAST BOHEMIAN AIRPORT, a.s. jejímž vlastníkem je statutární město Pardubice a Pardubický kraj. Hlavními devizami tohoto regionálního letiště je snadná dostupnost, parkování zdarma a nový terminál, který byl uveden do provozu v lednu 2018.

Alicante – (katalánsky / valencijsky Alacant) je přístavní město ve Španělsku, sídlo provincie Alicante, nejjižnější části autonomního společenství Valencie. Ve městě v současnosti (2008) podle odhadů žije 331 750 obyvatel, v celé metropolitní oblasti (s městem Elche a dalšími sídly) pak 757 443 obyvatel. Více než pětinu obyvatel tvoří cizinci, přistěhovalí v mohutné vlně imigrace na počátku 21. století; Alicante je tak jedním z nejrychleji rostoucích měst ve Španělsku. Zdejší ekonomika je založená především na turistickém ruchu.

Zdroj a foto: East Bohemian Airport, a.s.

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram