Muži se chystají na čtvrteční čtvrtfinále s Indií, ženy poprvé prohrály…

Ženy dohrály své skupiny, muži se pustili do vyřazovacích bojů. Na Mistrovství světa v hokejbale 2017, které hostí Pardubice, už jde opravdu do tuhého!

Ženy

Oba ženské výběry anglicky mluvících zemí měly před sebou poslední zápas ve skupině. Pouze vítězství by Velké Británii zajistilo postup do semifinále a už od úvodních minut zápasu bylo zřejmé, že překvapení se konat nebude. Američanky, psychicky povzbuzené návratem Kayly McCuenové, která předchozí zápas proti Česku nedohrála kvůli srážce hlavou s mantinelem a putovala ihned do nemocnice, otevřely skóre už v páté minutě. Na druhou branku USA si dokonce zázračně uzdravená Kayla připsala asistenci. Po dvou třetinách to bylo na střely 31:2 a na góly už 5:0 pro hokejbalistky ze Severní Ameriky. Třetí třetina byla ze strany Britek tou nejlepší, ale ani tak se jim čisté konto brankářce Bekkeringové překazit nepovedlo. Naopak to byly hráčky USA, které ještě jednu branku na svůj střelecký účet přidaly a stanovily tak konečné skóre 6:0.

Středa 7. června 2017 od 11.30 hodin, velká hala Tipsport areny: VELKÁ BRITÁNIE – USA 0:6 (0:1, 0:4, 0:1).
Branky a nahrávky: 5. Pfundtová (Cabanová), 19. Steadmannová (Foleyová, McCuenová), 27. Bronsonová (Pfundtová), 29. Stewartová (Fradeová, Reddingtonová), 30. Steadmannová (Cabanová), 43. Foleyová (Bronsonová, Steadmanová). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1.

České hokejbalistky měly před sebou poslední a zároveň tu nejtěžší zkoušku základní skupiny turnaje. Postavily se hráčkám Kanady, obhájkyním zlatých medailí z posledních dvou světových šampionátů. Zápas to byl napínavý a pro český tým bohužel neúspěšný. Šancí si sice vytvořil dostatek, s jejich proměňováním to však bylo horší. Nakonec byla jedinou úspěšnou střelkyní českého týmu Horálková, ta už však jen v závěru utkání snižovala na konečných 1:2.

Středa 7. června 2017 od 19.00 hodin, velká hala Tipsport areny: KANADA – ČESKÁ REPUBLIKA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 2. Marszová (Palottaová), 42. Desmierová (Coozenová, Rattrayová) – 45. Horálková (Křizová, Volková). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 685.

V posledním zápase skupinové fáze ženského turnaje se utkaly Slovenky s Italkami. Italky už se ani v případě vítězství nemohly kvalifikovat do semifinále, Slovenky hrály o třetí místo ve skupině. V první třetině moc akce k vidění nebylo, jedině Klučníkova byla blízko gólu, ale před poloprázdnou bránou selhala. Ani druhá třetina žádnou přestřelku nepřinesla, Slovenky po ní vyhrávaly na střely 10:6. Ve třetí třetině veskrze defenzivní hokejbal pokračoval. Bezgólový stav neprolomila ani Italka Furlettiová, která upalovala sama na branku. Po první bezbrankové remíze na turnaji musely rozhodnout nájezdy, po nich se nakonec z vítězství radovaly hráčky Slovenska.

Středa 7. června 2017 od 21.30 hodin, velká hala Tipsport areny: ITÁLIE – SLOVENSKO 0:1 po sam. náj. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1).
Branka: rozh. náj. Kežmarská. Vyloučení: 3:1. Bez využití.

Muži

Osmifinálový souboj mezi Řeckem a Haiti odstartoval z obou stran aktivně, branky si však oba soupeři schovali až do samotného závěru první třetiny. Haiti ale ani pořádně nestihlo oslavit svou využitou přesilovku a skóre bylo opět vyrovnané, když se Řekům hned v následující minutě povedlo odpovědět. Ale „jen" vyrovnání balkánskému týmu nestačilo a za pouhých 18 vteřin už slavil vedoucí gól. Spíše nahození než střelu Michaela Piniose z velké vzdálenosti ještě rozhodčí kontrolovali poprvé v historii na videu, to ale ukázalo, že míček v bráně skutečně byl. Ve zbývajících třiceti minutách pak Řecko přidalo ještě třetí gól a po výhře 3:1 slaví postup do čtvrtfinále. V něm se postaví týmu Spojených států.

Osmifinále, středa 7. června 2017 od 14.00 hodin, velká hala Tipsport areny: ŘECKO – HAITI 3:1 (2:1, 0:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 15. Argiris (Pinios, Karvouniaris), 15. Pinios, 44. M. Barbas (Vagenas, Pinios) – 14. Paul (Décosse). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0.

Finští reprezentanti nebudou na zápasy v základní skupině vzpomínat rádi. Po třech prohraných duelech se Slovenskem, Kanadou a Řeckem museli gratulovat také výběru Indie. Před koncem první třetiny sice na kostce svítilo smírné skóre 1:1, pak ale střetnutí režírovali hokejbalisté Indie. Zhruba v polovině základní hrací doby je vrátil do vedení Sunny Brar, a sotva vypukla závěrečná část, prostřelil Kuruho mezi betony JK Gill. Finům nepomohla ani jedna využitá přesilovka, padli poměrem 1:4, ve skupině A1 nezískali jediný bod a do play off tím pádem nepostupují. Indie si naopak výhrou zajistila účast ve čtvrtfinále, v němž vyzve české hokejbalisty!

Osmifinále, středa 7. června 2017 od 16.30 hodin, velká hala Tipsport areny: PORTUGALSKO – FRANCIE 5:2 (4:0, 0:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 7. J. Cabral (Pires), 8. Camara (Cerqueira, Senra), 11. Camara (Senra), 14. David (Camara, Carreira), 33. Camara (M. Leal) – 17. Tanguy (Abramov, Dissegna), 41. Domian (Dissegna). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1.