Muži měli volný den, Češky po jasné výhře vyhlíží derby…

Také v neděli 4. června 2017 pokračuje Mistrovství světa v hokejbale 2017, které hostí pardubická Tipsport arena. Po třech dnech, kdy hráli, si mohli čeští reprezentanti oddychnout, jejich kolegyně prokázaly, že mají vysoké ambice: Italky smetly před téměř tisícovkou fanoušků 7:0. V pondělí vyzvou od 16.00 hodin Slovenky, muži poté od 20.10 hodin Portugalce.

Ženy

Zápas mezi Kanadou a Velkou Británií byl zahájen symbolickou minutou ticha za oběti nedávného teroristického útoku v Londýně. Poté už rozhodčí vhodila úvodní míček a začala samotná hra. Kanaďanky už od samého začátku potvrzovaly roli favoritek, když své protihráčky téměř k ničemu nepustily a ještě před úvodní pauzou vedly 3:0. Podobný obrázek byl na hřišti k vidění i následujících třicet minut, během nichž zasadily hráčky javorových listů Britkám dalších osm přesných ran. Na vítězství 11:0 se velkou měrou podepsala Jamie Lee Rattrayová, která v utkání zaznamenala pět branek a navrch ještě dvě asistence. Hokejbalistky Velké Británie tak od roku 2011, kdy se poprvé zúčastnily světového šampionátu, stále čekají na první bod do tabulky.

Neděle 4. června 2017 od 12.00 hodin, malá hala Tipsport areny: KANADA – VELKÁ BRITÁNIE 11:0 (3:0, 5:0, 3:0). Branky a nahrávky: 5. Francisová (Rattrayová, Duhamelová), 8. Campbellová (Masonová), 11. Rattrayová (Coozeová), 17. Keanová (Johnstonová), 24. Rattrayová (Francisová), 24. Kuriová (Keanová), 26. Rattrayová (Francisová), 26. Rattrayová (Pallotová, Francisová), 42. Rattrayová (Pallotová), 44. Desmierová (Kuriová), 45. Francisová (Rattrayová). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0.

České hokejbalistky mají za sebou druhé vystoupení na mistrovství světa, po výhře nad Britkami dokázaly potvrdit roli favorita i proti Itálii a v tabulce ženské skupiny jsou stále stoprocentní. Druhé vítězství na turnaji se zrodilo již v úvodní třetině, kdy soupeři odskočily na rozdíl dvou branek a po zbytek duelu náskok pouze navyšovaly. Na výhře 7:0 měly největší podíl dvougólové Pavlína Horálková a Lucie Manhartová, v české brance si čisté konto připsala gólmanka Kateřina Zechovská.

Neděle 4. června 2017 od 17.00 hodin, velká hala Tipsport areny: ČESKÁ REPUBLIKA – ITÁLIE 7:0 (2:0, 1:0, 4:0). Branky a nahrávky: 8. Horálková (Křížová, Volková), 10. Mahnartová (Palová, Patočková), 19. Držmíšková (Horálková), 31. Horálková (Manhartová), 34. Němcová (Držmíšková), 40. Manhartová (Patočková, Křížová), 43. Volková (Horálková). Vyloučení: 9:10. Využití: 4:0. Diváci: 835.

Do utkání vstoupily oba týmy celkem vyrovnaně, docela dlouho se i přes množství šancí čekalo na první branku. Ta padla až v druhé polovině první třetiny do slovenské branky. Druhou třetinu začaly opět lépe Američanky. I v té jsme však museli čekat na vstřelený gól do její poloviny, kdy se opět prosadily hráčky USA. Slovensko se poprvé dokázalo prosadit až tři minuty před koncem druhé třetiny. Třetí třetina začala naprostou dominancí Slovenek, kterou však nedokázaly střelecky využít, naopak se prosadily USA, které pak závěr kontrolovaly.

Neděle 4. června 2017 od 19.00 hodin, malá hala Tipsport areny: SLOVENSKO – USA 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 28. Kapustová (Jurčová) – 9. Steadmanová, 23. Dixon (Dobsonová), 37. Dixonová (Levinová, Dobsonová). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1.

Pool A

Utkání skupiny A2 mezi italským a švýcarským výběrem bylo z pohledu vývoje tabulky klíčové pro předběžné odhady o nasazení celků do play off. Proti všem předpokladům se však dvoubrankového vedení v zápase během úvodních tří minut ujali Italové, tedy manšaft, který obdržel v pátek dvanáct branek od české reprezentace, dvojnásobek oproti švýcarské „šestce" v úvodní den šampionátu. Hráči ze země helvétského kříže vedeni slovenským koučem Tiborem Kapánkem však znovu ukázali, jak zvládají těžké momenty, neboť dokázali vývoj zápasu, podobně jako v pátek proti Portugalcům, obrátit doslova vzhůru nohama, když dokázali Italům nakonec nasázet šest branek. Švýcarský tým si tímto výsledkem zvýšil šance na klidný postup do osmifinále.

Skupina A2, neděle 4. června 2017 od 14.30 hodin, velká hala Tipsport areny: ŠVÝCARSKO – ITÁLIE 6:3 (1:2, 3:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 5. Mellinger (Däppen, Paulík), 22. Müller (Döbeli, Faina), 25. Sterchi (Aegerter), 30. Stucki (Sterchi, Paulík), 41. Huber, 44. Schildknecht (Sterchi, Mermoud) – 1. Pulicichio (P. Di Giacomo, Fiacconi), 3. Pulicichio (Fiore), 45. Fiore (Fiacconi, P. Di Giacomo). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1.

Kanada, jakožto jeden z kandidátů na zisk cenného kovu, ve druhém zápase na turnaji napravila úvodní zaváhání proti Řecku a s Finy jednoznačně zvítězila. Do vedení se sice v úvodním dějství dostali seveřané, favorizovaný celek ze zámoří ale ještě do přestávky skóre otočil ve svůj prospěch. Kanaďané nakonec nastříleli do sítě finského gólmana sedm branek, o které se postarala sedmička různých střelců. Javorové listy jsou po dvou zápasech na pěti bodech, Finové zůstávají na chvostu s nulou.

Skupina A1, neděle 4. června 2017 od 19.30 hodin, velká hala Tipsport areny: KANADA – INDIE 8:0 (2:0, 2:0, 4:0).

Branky a nahrávky: 6. Martel (Marshall), 15. Szolga (Escott, Power), 19. Martel (Du. Kelly, Escott), 29. Dustin Kelly (Escott, Power), 37. Martel (Escott, Power), 40. D Abadie (Dentremont, Szolga), 43. Kelly (Reid, Fortier), 44. Merasty (Marchuk). Vyloučení: 9:9. Využití: 5:0.

Pool B

První branku vstřelil libanonský tým. Poté však začala mít herní převahu Francie, díky čemuž se ji povedlo ještě během první třetiny otočit třemi brankami vývoj utkání ve svůj prospěch. Druhá třetina přinesla celkem výraznou přestřelku mezi oběma soupeři. Libanonskému Alexandru Haddadovi se povedlo dovršit hattrick, na který však Francouzi reagovali pěticí vstřelených gólů. Ve třetí třetině byla k vidění o poznání klidnější hra. Oba týmy vstřelily shodné množství gólů.

Skupina B1, neděle 4. června 2017 od 8.30 hodin, velká hala Tipsport areny: LIBANON – FRANCIE 4:9 (1:3, 2:5, 1:1).

Branky a nahrávky: 3. Haddad, 21. Haddad, 25. Haddad, 37. Habib (Boulos, Haddad) – 7. Bacul (Slupski, Abramov), 10. Leroux (Colotti), 14. Domain (Abramov, Tanguy), 16. Tanguy (Domian, Martel), 21. Abramov (Bacul, Slupski), 22. Leroux, 28. Tanguy (Domian, Proutat), 28. Domian (Martel), 38. Martel (Domian). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Hokejbalisté Velké Británie se na šampionátu vzchopili v pravý čas. V klíčové bitvě o postup ze skupiny B1 potřebovali porazit favorizované Bermudy v základní hrací době, ale zprvu to pro ně nevypadalo dobře, když v šesté minutě prohrávali. Bermuďani však ze své herní převahy víc nevytěžili, soupeř srovnal a ve druhé části převzal otěže utkání. Nabuzení Britové po zásluze otočili skóre a ani závěrečný tlak Bermud je o výhru nepřipravil! Zejména autor hattricku Chrissy Morisson podepsal triumf 5:3 a posunul svůj tým do bojů o postup mezi elitu.

Skupina B1, neděle 4. června 2017 od 11.30 hodin, velká hala Tipsport areny: VELKÁ BRITÁNIE – BERMUDY 5:3 (1:1, 2:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 12. Morrison (Kristof), 26. Cole (Morrisson), 29. Morrison (Cooke), 34. Adamec (Wilson, Porubsky), 36. Morrison (Wright) – 6. Worthinghton-White (Bailey, Rufiange), 38. Estey, 44. Merritt (Worthington-White). Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1.

Reprezentanti Haiti na světovém šampionátu v Pardubicích dominují. Z předchozích dvou zápasů vydolovali plných šest bodů a nezaváhali ani v klání s Hongkongem. Už během první třetiny udeřili Alex Paul a Charles Alex Plaisir. Další dva přesné zásahy Haiti přidalo díky úspěchu v přesilovce a oslabení, před poslední patnáctiminutovkou vedlo už 4:0 a Hongkong potřeboval zlepšení ve všech směrech. To sice přišlo postupným snížením na rozdíl dvou zásahů, Hongkong ale víc nestihl. Haiti ještě navýšilo vedení a zvítězilo 6:2, po maximálním možném zisku devíti bodů ovládlo skupinu B2.

Skupina B2, neděle 4. června 2017 od 16.00 hodin, malá hala Tipsport areny: HAITI – HONG KONG 6:2 (2:0, 2:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 7. Paul (Raphael, Cherubin), 15. Ch. A. Plaisir (P-A. Plaisir), 24. Cherubin (Fils-Aimé, Aimé), 25. P-A. Plaisir (Ch. A. Plaisir), 39. Ch. A. Plaisir (P-A. Plaisir, Décosse), 45. Jean-Denis (Kender Charron, Achille) – 33. S. Pham (D. Wong), 37. Kwan (Reid). Vyloučení: 9:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0.