Muzejní terasy přivítají Ty Syčáky i alternativní loutkové divadlo…

Chrudim – V pátek 13. července od 20 hodin zahraje v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v rámci festivalu letních kulturních pořadů Bez nitíOdvázané pátky na terasách hudební skupina Ty Syčáci. V průběhu večera vystoupí rovněž přední česká loutková divadla Waxwing Theatre a Toy Machine.

V pořadí druhý letošní večer s alternativní kulturou na terasách Mydlářovského domu zahájí od 18 hodin představení Baron Prášil v podání oblíbeného loutkového divadla Toy Machine, které svým nasazením, hravostí a nakažlivou energií dokáže strhnout děti i dospělé. Po Tomáši Běhalovi a Toy Machine vystoupí v 19 hodin s inscenací Smysl kura výborné alternativní divadlo Waxwing Theatre. Zuzana Smolová a Peter Gaffney při svých multižánrových performancích kombinuje všemožné přírodní i artificiální materiály s loutkami a pohybovým divadlem. Jejich představení doprovází živá hudba z pera Petera Gaffneyho ovlivněná punkem i vážnou hudbou.

Reklama
Reklama

Skupina Ty Syčáci vystoupí v chrudimské premiéře po dvacáté hodině. Toto hudební sdružení kolem stěžejní postavy brněnské alternativní scény, hudebníka a fyzického básníka Petra Váši má za téměř dvacet let své existence na svém kontě osm výborných desek a pověst skvělé koncertní kapely. Frontmana Vášu doplňují Tomáš Fröhlich na baskytaru a Petr Zavadil na kytaru.

Začínáme již v 18 hodin
v 18 hodin > Baron Prášil
Loutkové představení plné neuvěřitelných, dechberoucích a nezapomenutelných příběhů, které se 100% udály
hraje Divadlo Toy Machine
vhodné od 6 let

v 19 hodin > Smysl Kura
Rytíř hledá svůj účel. Zloděj hledá spásu. Babička se strašlivým tajemstvím hledá kuře, které zmizelo. Celý svět visí na řeznickém špalku, zbývá jen dost času na poslední tanec smrt. Jak zvrátit tok času? Tragikomická loutková inscenace s živou hudbou hledá odpovědi…
hraje Waxwing Theatre
vhodné od 10 let

ve 20,30 > Ty Syčáci
Nechte se unést po na vlnách experimentu brněnské alternativní kapely s nezaměnitelným projevem Petra Váši.

Vstupenky v hodnotě 200 korun lze zakoupit v pokladně Muzea loutkářských kultur, rezervace jsou možné na telefonním čísle 469 620 310.

Zdroj a foto: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram