Mladistvý s téměř dvěma promile alkoholu. Preventivní kontrolní akce „HAD 2018“…

KRAJ – Policisté Krajského ředitelství policie Pardubického kraje se připojili k celostátní akci „HAD 2018“, která je zaměřena na preventivní kontroly zakázaného prodeje alkoholu dětem a hazardní hraní. Akce se společně s policisty zúčastnili pracovníci České obchodní inspekce, celní správy, orgánu sociálně právní ochrany dětí, hasičského záchranného sboru a pracovníci krajské hygienické stanice.

Během pátečního večera dne 7. prosince 2018 policisté navštívili pět restauračních provozoven na území města Pardubice. Policisté zkontrolovali celkem 72 osob. Nejzávažnějším prohřeškem bylo zjištění téměř dvou promile alkoholu v dechu u osoby mladší 18ti let. Policisté u ní naměřili hodnotu 1,97 promile alkoholu v dechu. U druhé mladistvé osoby policisté zjistili, že je v celostátním pátrání, neboť utekl z domu dětí a mládeže. Mladistvého zajistili, vyrozuměli sociální pracovníky a předali ho do dětského diagnostického ústavu.

Reklama

V ten samý večer policisté provedli kontrolu mladistvých v restauračních zařízeních také na Svitavsku, při které nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání ze strany mladistvých.

V sobotu 24. listopadu 2018 policisté provedli kontrolu restauračních zařízení a barů i na Chrudimsku. Navštívili celkem tři podniky, ve kterých nezjistili žádné protiprávní jednání.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram