Mladí cestovatelé z devíti zemí světa se letos sjíždí na Konopáč…

Chrudimsko – Mezinárodní setkání mládeže celosvětové federace campingu a caravaningu se každý rok o velikonočních svátcích koná v jiné zemi. Po loňském Záhřebu se mladí lidé od 16 do 35 let letos scházejí v autokempinku na Konopáči u Heřmanova Městce, příští rok pojedou do Portugalska.  Záštitu nad akcí v našem kraji převzali 1. náměstek hejtmana Roman Línek a radní René Živný.

Hosté se začali sjíždět už ve čtvrtek. „Mladí Angličani hned skočili do vody, ale nevím, jestli nebyli překvapeni, že je pořád dost studená, žádný Golfský proud nám ji tady neohřívá,“ poznamenal Roman Línek, který se byl podívat na vrcholící přípravy.

Mladí cestovatelé z devíti zemí světa se letos sjíždí na Konopáč
« 1 z 3 »

Pořadatelé letos přivítají více než dvě stovky účastníků z České republiky, Velké Británie, Polska, Finska, Švédska, Portugalska, Nizozemska, Belgie a Slovenska. Poslední mezinárodní sraz mladých členů federace byl v České republice v roce 2005 na pražském Džbánu, v roce 2011 se rovněž v Praze sešli členové velké federace.

„Je to pro nás velká čest i závazek hostit členy federace mladých u nás na Konopáči,“ řekl Bohumil Starý, předseda federace v České republice. „Připravili jsme pro ně mnoho sportovních i společenských aktivit, nebude chybě průvod národních delegací a také různé výlety. Každá pořádající země se chce představit v tom nejlepším světle, tak doufám, že se nám to podaří a předáme Portugalcům vysoko nasazenou laťku.“  Účastníci většinou zůstávají v hostitelské zemi ještě i pár dní po skončení programu setkání. Z Konopáče se budou rozjíždět na velikonoční pondělí.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram