Mimořádný koncert pro děti a rodiče „Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela“…

Komorní filharmonie Pardubice zařadila na první adventní neděli mimořádný koncert pro děti a rodiče Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela. Jedná se o mimořádný koncert určený nejen zvídavým dětem a jejich rodičům či prarodičům, ale také všem, kdo by se rádi nenuceným a zábavným způsobem seznámili s jednotlivými nástroji v klasickém orchestru.

Moderátorem pořadu bude Ilja Šmíd, který se posluchačům představí v roli pana Bambuly, jenž u orchestru zastává funkci kustoda, technika i archiváře, ale touží se stát něčím víc, než pouhým stavěčem orchestru a distributorem not. V průběhu pořadu dochází k humorným situacím, v nichž se střetávají názory pana Bambuly s názory pana dirigenta a členů orchestru neboli Nezbedné kapely.

Při těchto zábavných situacích jsou nenásilným způsobem představeny hudební nástroje a jejich rozdělení do základních nástrojových skupin (smyčce, dřevěné a žesťové dechové nástroje, bicí), vysvětluje se jejich funkce v orchestru a představí se v několika vybraných hudebních skladbách. Pan Bambula se v mnoha situacích samozřejmě neobejde bez pomoci publika a přítomné posluchače aktivně zapojí! Děti si budou moci zazpívat spolu s orchestrem, spolupracovat na jednoduchých hudebních úkolech a soutěžit o ceny na pódiu i v hledišti.

Velice nás těší trvalý zájem rodičů o hudební pořady tohoto typu a věříme, že tímto mimořádným koncertem uděláme radost zejména těm zájemcům, na které se nedostalo sezónní předplatné na cyklus nedělních matiné pro děti.

Koncert se uskuteční v neděli 3. prosince v 15.00 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích a je určen dětem přibližně ve věku 5–11 let. Vstupenky na mimořádný prosincový koncert Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí republiky v Pardubicích a také online v síti Ticketportal. Cena vstupenek: 150,- Kč děti do 15 let; 250,- Kč dospělí.

Více na www.kfpar.cz.


Kdy & kde: neděle 3. 12. 2017 v 15.00 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích

Program: vybrané ukázky skladeb známých i méně známých hudebních skladatelů

Účinkující: Komorní filharmonie Pardubice / Tomáš Židek – dirigent / Připravil a uvádí – Ilja Šmíd


Zdroj a ilustrační foto: Komorní filharmonie Pardubice