Miloš Holaň o skládání týmu: Po Mountfield Cupu rozhodneme, které hráče si necháme…

Příprava na 68. nepřetržitou sezonu Pardubic v nejvyšší soutěži pokračuje naplno. Dynamo po dvou výhrách nad Slovanem v minulém týdnu tvrdě potrénovalo a vyhlíží dalšího protivníka, tím bude již v tuto sobotu Avtomobilist Jekatěrinburg, se kterým se utká od 15.00 hodin v Chomutově.

Trénujeme celý týden, půjdeme do utkání s Avtomobilistem v plné zátěží, což je dobře. Osobně se na zápas těším, věřím, že i hráči. Čeká nás kvalitní soupeř z Kontinentální hokejové ligy, prověří nás. Každého hokejistu více baví hrát proti silným soupeřům než proti těm, se kterými se budeme potkávat v Tipsport extralize. Bude to pro nás dobrá prověrka, v níž si udělám další obrázek hlavně o hráčích, kteří jsou u nás na zkoušku. Sestavu mám již připravenou,“ říká hlavní trenér A týmu Dynama Miloš Holaň.

Jak se vlastně vyvíjí tvorba kádru pro novou sezonu?

Reklama
Reklama

Mám svou představu, ale chci si počkat na Mountfield Cup. Nyní již jdeme i do taktiky, kterou trénujeme a uvidíme, jak s ní budou hráči pracovat v zápasech. Jsem zvědavý, jak se s naším systémem sžijí noví hráči – musí si ho osvojit a zapracovat se do něj. Věřím, že se s tím úspěšně vypořádají.

Příští týden čeká na vaše svěřence solidní prověrka – tři zápasy ve třech dnech na Mountfield Cupu…

To bude finální test pro hráče na zkoušku. Ihned po Mountfield Cupu si v pondělí sedneme a rozhodneme, které si budeme chtít nechat. Minimálně ve dvou zápasech se proto tito hráči objeví v naší sestavě. Sestava bude každý den jiná, nebudeme chtít hrát se stejnými hráči ve třech dnech. Uvažuji i o tom, že vytáhnu některé hráče z juniorky. Budeme se rozhodovat i dle zdravotního stavu hráčů.

Prvním soupeřem bude Sparta Praha. Jak se těšíte na tento souboj s tradičním rivalem?

Moc! Bude to dobrá zkouška, Sparta je mužstvo s ambicemi, ač se jedná o přípravu. Ať hrajete proti ní v kterémkoliv utkání, je to prestižní duel a těšíme se na start turnaje. Očekávám, že zápas bude mít dobrý náboj.

Druhý protivník je z kategorie neznámých, a to Jižní Korea…

Vůbec nehovořme o případném podcenění. Každý hokejista se chce ukázat v kterémkoliv zápase, ať hraje za kterýkoliv tým. Je to trochu neznámá, ale vítaná zkušenost. Sám jsem zvědav, jak proti účastníkovi mistrovství světa budeme úspěšní.

A vrchol turnaje přijde v neděli, a to derby s Mountfieldem HK, že?

Věřím, že hráči přistoupí k tomuto utkání jako k pravému derby a bude mít grády od první minuty!

Jak jste spokojený s průběhem try outu?

Těší mě, že máme v mužstvu zdravou konkurenci, je patrná v trénincích. Někteří kluci jsou tady už třetí týden a mám zkušenosti, že už se projevují jejich přednosti i nedostatky. Bude záležet, jak se ukáží v zápasech. Zatím jsem spokojený, všichni makají na maximum, je to dané zmíněnou konkurencí i pravidly, které jsme od prvního dne nastavili a vyžadujeme je od každého hráče. Chceme maximální nasazení od všech a hrdost, že mohou být v Dynamu.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice
Foto: Jan Jedlička / HC Dynamo Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram