Městská policie Pardubice při akci Jehla z ulic města odstranila 10 použitých jehel na 9 místech…

Pardubice – Městská policie Pardubice se v úterý připojila k celorepublikové akci Jehla. Do terénu vyrazilo 18 strážníků s úkolem vyhledávat odhozené injekční stříkačky. Pro pardubické strážníky je ale akce Jehla spíše symbolickou záležitostí. Městská policie se sběru tohoto nebezpečného infekčního odpadu věnuje každý den – doslova. Od začátku měsíce dubna jsme, s výjimkou jednoho dne, měli každý den oznámen nález alespoň jedné injekční stříkačky.

Od začátku roku do 16. dubna sebrali strážníci v ulicích Pardubic 91 jehel. Pro srovnání, za stejné období v loňském roce to bylo 69 jehel. A úterní výsledek? Na devíti místech nalezli pardubičtí strážníci celkem 10 injekčních stříkaček.

Do terénu vyrazili strážníci i s podporou od spolku Hledači historie Pardubicka, což je sdružení lidí vybavených detektory kovu. Hledači historie Pardubicka aktivně spolupracují i s Východočeským muzeem v Pardubicích a s námi se vydali, aby prověřili dětské hřiště s pískovištěm na sídlišti Karlovina, kde jsme v minulosti měli opakované nálezy použitých jehel.

Městská policie Pardubice jen za úterý 16. dubna z ulic města odstranila 10 použitých jehel na 9 místech.
« 1 z 3 »

„V písku dětského hřiště se nenašlo nic nebezpečného. Několik šroubků, drátky, plíšky,“ ukázal nalezené „poklady“ Antonín Šimon, předseda spolku.

Nálezy dvou stříkaček na dětských hřištích v dubnu byla spíš shoda náhod. Většinu z jehel sbíráme přímo na ulicích a zejména v centru města – v okolí Palackého třídy a Masarykova náměstí. S odstraňováním tohoto nebezpečného materiálu nám ale pomáhají i všímaví obyvatelé Pardubic. Velká část podnětů přichází hlavně od Vás, od volajících na linku 156 nebo 466 859 220. Za Vaši pozornost a to, že nejste lhostejní, Vám jako městská policie děkujeme.

A pátý ročník Akce Jehla v České republice? Do sběru použitého infekčního odpadu po narkomanech se zapojilo 35 městských a obecních policií. Strážníci očistili svá města od 850 kusů použitých jehel a stříkaček.

Autor: Bc. Jiří Sejkora Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram