Město Pardubice v tomto volebním období svůj podíl v HC Dynamo Pardubice prodávat nebude…

Pardubice – Včera 16. dubna 2018 se uskutečnil seminář pro zastupitele města Pardubic, kde chtěl primátor Martin Charvát najít názorovou shodu napříč politickými kluby k záměru prodeje majoritního podílu HC Dynamo Pardubice, a.s., který město v současné době vlastní.

„Po diskuzi, která přinesla řadu názorů a podnětů jsme dospěli ke shodě, že město v tomto volebním období svůj podíl prodávat nebude. Reálně by se mohlo stát, že proces, který by nastartovalo současné zastupitelstvo, by dokončovali nově zvolení zastupitelé, kteří by tím pádem byli postaveni před hotovou věc bez možnosti uplatnit svůj politický názor a mandát. Hrozilo by také, že by proces výběru nového vlastníka vrcholil v závěru předvolební kampaně a celý proces by tak mohl získat hořkou příchuť, jež by mohla případné zájemce odradit,“ uvedl po skončení semináře primátor Martin Charvát. Dodal, že v diskuzi však byla vyslovena obecná shoda k záměru prodat majoritní podíl HC Dynamo Pardubice.

Reklama
Reklama

Záměr prodeje majoritního podílu tak bude stažen z již schváleného programu dubnového jednání pardubického zastupitelstva.

Zdroj: kancelář primátora / Magistrát města Pardubic
Foto ilustrační: HC Dynamo Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram