Město ocení pilné a nadané studenty…

Město Pardubice opět ocení žáky základních škol a středoškoláky, kteří v uplynulém školním roce dosáhli vynikajících studijních úspěchů, zejména skvělou reprezentací v krajských, národních i mezinárodních vědomostních soutěžích a olympiádách. Studenty středních škol Pardubice ocení již po devatenácté, žáky základních škol a víceletých gymnázií po desáté.

Na každého z oceněných čeká pamětní list a finanční odměna. Město tak dává najevo, že si váží aktivity mladých lidí i jejich snahy dosáhnout co nejlepšího vzdělání. Na pódiu v kulturním domě v Hronovické ulici budou 31. října prezentovány úspěchy 108 studentů středních škol, včetně konzervatoře a 2. stupně základních uměleckých škol a 223 žáků škol základních, víceletých gymnázií a ZUŠ. Oceněny budou i studentské kolektivy, jejichž práce stále častěji slaví úspěchy nejen v českých, ale i v zahraničních soutěžích.

Komise pro výchovu a vzdělávání ocení například tým studentů ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a vyšší odborné školy, který získal druhé místo ve světovém finále robotické soutěže RoboRAVE, studentka ZUŠ Havlíčkova – vítězka mezinárodní soutěže Čtyři ruce na klávesách – Piano über Grenzen, nebo studenti oboru tesař na Střední průmyslové škole stavební, kteří Pardubice velmi dobře reprezentovali na mistrovství ČR odborných dovedností žáků.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram